Антонеллі, Енніо

Його Високопреосвященство кардинал Енніо Антонеллі (італ. Ennio Antonelli), (нар. 18 листопада 1936 Тоді, Італія). Італійський кардинал. Єпископ Губбьо з 25 травня 1982 по 6 жовтня 1988. Архієпископ Перуджі-Чітта делла П'єве з 6 жовтня 1988 по 26 травня 1995. Генеральний Секретар італійської єпископської конференції з 25 травня 1995 по 21 березня 2001 року Архієпископ Флоренції з 21 березня 2001 по 7 червня 2008 . Апостоличний адміністратор Флоренції з 7 червня 2008. Голова Папської Ради у справах Сім'ї з 7 червня 2008. Кардинал-священик з титулом церкви S. Andrea delle Fratte з 21 жовтня 2003 року Освіта та священствоРоділся Енніо Антонеллі 18 листопада 1936 в Тоді. Він спочатку відвідував семінарію там, і згодом навчався в Ассізі, в Папській регіональної семінарії, в Папській Римської старшої семінарії і Папському Латеранському Університеті, в Римі, де йому було надано ліценціат в священному богослов'ї. Після цього він отримав докторантуру в філософії в Університеті Перуджі. Він був висвячений на священика для єпархії Тоді 2 квітня 1960. Рукопологал його в соборі Санта-Марія Ассунта, в Тоді, Іларіо Альчини - титулярний архієпископ Нічеі, візитатор італійських семінарій. Професор, віце-ректор і ректор Семінарії Перуджі. Професор богослов'я Регіональної семінарії Ассізі. Професор історії мистецтва в Вищих Інститутах Ассізі і б'ються. Церковний асистент католицької "Laureati" і пастор.Єпископ і кардіналВ кінцевому рахунку він став ректором семінарії Перуджі і професором філософії в Ассізі перед посвяченням у єпископа 25 травня 1982, коли папа римський Іоанн Павло II назвав його, щоб очолити єпархію Губбьо. Ординація відбулася 29 серпня 1982, в соборі Успіння Богородиці, в Тоді, очолював її Дечіо Лючіо Грандоні, єпископ Орвьето і Тоді, якому допомагали Санто Бартоломео Куадрі, єпископ Терні і Нарни і Антоніо Фустелла, єпископ Салуццо. 6 жовтня 1988 він був призначений архієпископом Перуджі-Чітта делла П'єве, він покинув єпархію 26 травня 1995 року, щоб стати Генеральним секретарем італійської єпископської конференції. Він служив на цій посаді, поки він не був названий до Флорентійської єпархії, чий архієпископ традиційно названий кардиналом, і він був належним чином зведений в кардинала-священика з титулом церкви S. Andrea delle Fratte, на консисторії від 21 жовтня 2003 року Антонеллі розглядався папабіль - італійським кандидатом в заголовках на Папському конклаві 2005, на якому був обраний папа римський Бенедикт XVI і на якому Антонеллі був кардиналом-виборцем. Кардинал Антонеллі має право голосувати на будь-яких майбутніх папських конклавах, які можуть статися перед його 80-річчям 18 листопада 2016. 7 червня 2008 року він був призначений Папою Римським Бенедиктом XVI головою Папської Ради у справах Сім'ї в Римській Курії.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.