Каспер, Вальтер

Його Високопреосвященство кардинал Вальтер Каспер (нім. Walter Kasper; рід. З 5 березня 1933 Хайденхейм ан дер Бренц, Баден-Вюртемберг, Німеччина) - німецький кардинал. Єпископ Роттенбург-Штутгарта з 4 квітня 1989 по 31 травня 1999 року Кардинал-диякон з дьяконством Дня Всіх Святих на Новій Апіевой дорозі з 21 лютого 2001 року Голова Папської Ради зі сприяння християнській єдності Римської Курії з 3 березня 2001. Початок путіРоділся Вальтер Каспер 3 березня 1933 Хайденхейм ан дер Бренці (нім. Heidenheim an der Brenz), дієцезії Роттенбург-Штутгарт Німеччина. Закінчив семінарію в Тюбінгені (філософія і докторантура богослов'я) і семінарію в Мюнхені (богослов'я). Каспер був посвячений у священики 6 квітня 1957 року в Роттенбург місцевим єпископом Карлом Йозефом Лейпрехтом. У 1957-1958 - вкрай приходу Святого Серця Ісуса в Штутгарті. З 1958 по 1961 викладав у Богословській семінарії Тюбінгена і був помічником професорів Лео Шеффчіка (майбутнього кардинала) і Ханса Кюнга. Потім став професором догматичного богослов'я в Мюнстері (1961-1969), а в 1969 став там деканом теологічного факультету. З 1970 - професор догматичного богослов'я і декан теологічного факультету в Тюбінгені. На початку 1980-х увійшов до складу Міжнародної Теологічної комісії, а в 1985 став дійсним членом Гейдельберзькій академії наук. Єпископ і кардіналНазначен єпископом Роттенбурга-Штутгарта 4 квітня 1989.Висвячений на 17 червня 1989 року у кафедральному соборі Святого Мартіна в Роттенбург. Ординацію проводив: Оскар Зайер, архієпископ Фрайбургський, допомагали: Карл Леманн, єпископ Майнцский і Франц Йозеф Кюнле, титулярний єпископ Сорреса і допоміжний єпископ Роттенбурга-Штутгарта. У 1994 Вальтер Каспер став спів-головою міжнародної Комісії з лютерансько-католицького діалогу. 16 березня 1999 його призначили спочатку Секретарем Папської Ради зі сприяння християнській єдності (залишив єпископську кафедру 31 травня 1999), а потім 3 березня 2001 - його головою. Вальтер Каспер був зведений в кардинали Папою Римським Іоанном Павлом II на консисторії від 21 лютого 2001, отримав сан кардинала-диякона церкви Дня Всіх Святих на Новій Апіевой дорозі. Учасник Конклава 2005. 5 березня 2008 кардиналу Вальтеру Касперу виповнилося 75 років. Відповідно до Канонічним правом Римсько-католицької Церкви він подав Папі Римському прохання про відставку. ВзглядиКардінал Вальтер Каспер відомий своїми ліберальними поглядами в питаннях екуменізму. Серед кардиналів примикає до "ліберальної" угрупованню в Колегії кардиналів.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.