Че, Марко

Його Високопреосвященство кардинал Марко Че (італ. Marco Cè), (нар. 8 липня 1925 Іцано, Італія ). Італійський кардинал. Титулярний єпископ Вільтуріі і допоміжний єпископ Болоньї з 22 квітня 1970 по 7 грудня 1978. Патріарх Венеції з 7 грудня 1978 по 5 січня 2002 року Кардинал-священик з титулом церкви Святого Марка з 30 червня 1979. На даний момент emeritus (почесний) патріарх Венеції. Початок путіРоділся Марко Че 8 липня 1925 року в Іцано, єпархія Креми, Італія. Че отримав освіту в єпархіальній семінарії Креми, в ліцеї Вері, в Лоді. Отримав докторантуру в догматичному богослов'ї і ліценціат в Священному писанні в Папському Григоріанському Університеті. Також навчався в Папському Біблійному інституті. Присвячений на священика 27 березня 1948 в Римі. Він повернувся до своєї єпархії і став віце-ректором місцевої семінарії, потім в 1957 став її. Єпископ і кардіналПапой римським Павлом VI 22 квітня 1970 призначений титулярним єпископом Вультуре і допоміжним єпископом в Болоньї кардинала Антоніо Пома. Ординацію зробив 17 травня 1970 Соборі Креми, Карло Манцано, єпископ Креми. У 1976, він став капеланом організації "Католицьке Дія". Незабаром після обрання папою Іоанна Павла II, Че був призначений патріархом Венеції, і зведений в кардинали на Перова папської консисторії від 30 червня 1979. З 5 січня 2002, Че має титул emeritus (почесний) патріарха Венеції. Він покинув кафедру передавши її Анджело Скола.Він був одним з кардиналів-вибірників, які брали участь в папському конклаві 2005, який обрав папу римського Бенедикта XVI. У 2006, він був запрошений Бенедиктом XVI проповідувати у Великий піст духовні вправи папі римському і Римської Курії.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.