Кордеро Ланца ді Монтецемоло, Андреа

Його Високопреосвященство кардинал Андреа Кордеро Ланца ді Монтецемоло (італ. Andrea Cordero Lanza di Montezemolo; рід. 27 серпня 1925 Турин, Італія) - італійський кардинал і ватиканський дипломат. Колишній титулярний архиєпископ Тусканія і колишній апостольський нунцій Святого Престолу в Італії. Кардинал-диякон з 24 березня 2006. Освіта і священствоАндреа Кордеро Ланца ді Монтецемоло народився 27 серпня 1925 в Турині, в дуже знатної аристократичної сім'ї. Початкову освіту в Турині; отримав ступінь бакалавра в Римі. У період Другої Світової війни, він був завербований добровольцем в "Montezemolo Batallion", названий по імені його батька. Після війни, в 1949, Андреа отримав докторантуру в архітектурі. Протягом декількох років він працював за професією і в той же самий час викладав як доцент в університеті. У той період, у нього дозріло покликання до духовного шляху, і він почав своє навчання як студент-мирянин в Папському Григоріанському Університеті; і пізніше як семінарист в Collegio Capranica (Коледжі Капраніка). Кордеро отримав ліценціат в філософії і богослов'ї; також він навчався в Папській Церковній Академії, дипломатичній школі Ватикану, в 1957-1959; отримав докторантура в канонічному праві в Папському Латеранському Університеті. Висвячений в священика 13 березня 1954 в Римі.Далі навчання в Римі. Віце-капелан Римського Університету. На дипломатичній службі Святого престолу Його 1960 він поступив на дипломатичну службу Святого Престолу. Секретар Апостольської делегації в Мексиці, 1960-1964. Почесний Таємний камергер 21 червня 1963. Секретар в інтернунціатуре в Японії, 1964-1966. Секретар в нунціатурі в Кенії і в апостольській делегації в Східній Африці, 1966-1968. Працював в Раді з Громадським Справах Церкви, аудитором нунціатури другого і першого класів, 1968-1972. Заступник секретаря Папської Комісії Справедливості та Миру, 1972-1975; пізніше, про-секретар 1975-1976; і нарешті, секретар цієї Комісії, 1976-1977. Архієпископ і діпломатІзбран титулярним архієпископом Англони і названий про-нунцієм в Папуа-Нова Гвінея і апостольським делегатом на Західних і Південних Соломонових островах, 5 квітня 1977. Присвячений, в суботу 4 червня 1977, в патріаршій Ватиканської базиліка, кардиналом Жаном Вийо, Державним Секретарем Ватикану , якому допомагали Бернарді Ганта, колишній архієпископ Котону, і. о. голови Папської Комісії Справедливості та Миру, і Дурасов Симон Лурдусамі, колишній архієпископ Бангалора, секретар Священної Конгрегації Євангелізації Народів. Нунцій в Гондурасі та Нікарагуа, 25 листопада 1980 по 1 квітня 1986; в період терміну його перебування, йшла війна між Сандіністський режимом і "заколотниками". Нунцій в Уругваї 1 квітня 1986 по 28 квітня 1990. Апостольський делегат в Єрусалимі і Палестині, 28 квітня 1990 по 7 березня 1998. Як глава делегації Святого Престолу, працював у Ватиканському-ізраїльської двосторонньої комісії, Кордеро працював близько з ізраїльськими і ватиканськими посадовими особами , і був корисним у допомозі, нормалізуючи відносини між двома державами, які в підсумку завершилися з підписанням історичних "фундаментальних угод" 1993.Про-нунцій на Кіпрі, 28 травня 1990 по 7 березня 1998. Переведено в титулярний єпархію Тоскани, 13 квітня 1991. Нунцій в Ізраїлі 28 червня 1994 по 7 березня 1998. Нунцій в Італії і в Республіці Сан-Марино, 7 березня 1998. подав у відставку в квітні 2001. Названий лицарем великого хреста священицького Священного Військового Ордена Святого Стефана Папи і Мученика, 15 березня 1999 року Названий архіпресвітер папської базиліки Сан-Паоло фуорі Ле Мура, Рим, 31 травня 2005. Кардинал і розробник папського Гербал 2005 Кордеро Ланца ді Монтецемоло розробив герб папи римського Бенедикта XVI і незабаром після то го був названий архіпресвітер Базиліки Святого Павла поза стінами. Хоча Кордеро Ланца ді Монтецемоло - більше восемьдесятью років, і тому він не має права голосувати на конклаві, проте папа римський Бенедикт XVI оголосив 22 лютого 2006, що Андреа Кордеро Ланца ді Монтецемоло буде зведений в кардинали на консисторії від 24 березня, стаючи кардиналом -дьяконом з дьяконством Санта-Марія ін портик. За даними ватиканських джерел близький до нинішнього понтифіка. Нагороди * Кавалер Великого хреста ордена "За заслуги перед Італійською Республікою" (1999).

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.