Кордес, Пауль Йозеф

Його Високопреосвященство кардинал Пауль Йозеф Кордес (нім. Paul Josef Cordes), (нар. 5 вересня 1934 Кірхюнден, Німеччина). Німецький куріальний кардинал. Титулярний єпископ Найссо і допоміжний єпископ Падерборна з 27 жовтня 1975 по 11 березня 1980. Віце-голова Папської Ради у справах мирян з 11 березня 1980 по 2 грудня 1995. Голова Папської Ради Cor Unum с 2 грудня 1995. Кардинал-диякон з дьяконством S. Lorenzo Piscibus з 24 листопада 2007 року ОбразованіеПауль Кордес народився 5 вересня 1934 в Кірхюндене, і закінчив гімназію Аттендорн в 1955. Він вивчив медицину протягом двох семестрів в Мюнстері і філософію на філософському факультеті Падерборна. а також і в Ліоні, Франція. Після вивчення на теологіческоо факультеті Падерборна, Кордес відвідував університет Майнца, де він був також помічником професора Карла Леманна, у кого Кордес був також першим студентом, у якого захищав свою тезу ( "Sendung zum Dienst. Exegetisch-historische und systematische Studien zum Konzilsdekret 'Über Leben und Dienst der Priester ' ", 1971). Священик, єпархіальної служеніеКордес був висвячений на священика архієпископом Лоренцом Ягером 21 грудня 1961. Він тоді служив префектом Studienheim Sankt Klemens (Студентського гуртожитку Святого Климента) для останніх покликань єпархій Падерборна і Мюнстера до 1966. З 1966 по 1969 Кордес був префектом Collegium Leonium - архиєпископської семінарії Падерборна. У 1972, він був названий на секретаріат єпископської конференції Німеччини, де він служив заявником по парафіяльним справах.Єпископ, на роботі в Римській Куріі27 жовтня 1975, Кордес був призначений допоміжним єпископом Падерборна і титулярним єпископом Найссо Папою Римським Павлом VI. Він отримав свою єпископську ординацію 1 лютого 1976, в соборі Падерборна, від архієпископа Падерборна Йоханнеса Йоахіма Дегенхардта, якому допомагали кардинал Юліус Дёпфнер - архієпископ Мюнхенський і Фрайзінґським і єпископ Пауль Нордуес - титулярним єпископом Коса і допоміжним єпископом Падерборна. Кордес були пізніше названий почесним каноніком соборного капітулу 20 липня 1980. Він поступив на службу Римської Курії після свого призначення віце-головою Папської Ради у справах мирян 11 березня 1980. Кордес був зроблений головою Папської Ради Cor Unum 2 грудня 1995 року, і його титулярна єпархія була піднята pro hac vice до рівня архієпархії, також на цій же самій даті. Він служив спеціальним папським посланцем до народів Нікарагуа, Сальвадору, Гондурасу і Гватемали, після того, як були атаковані ураганом Мітч, з 29 листопада до 3 грудня 1998. КардіналПапа римський Бенедикт XVI уділив йому кардинали-диякони з дьяконством S. Lorenzo in Piscibus на консисторії від 24 листопада 2007. Кордес буде мати право брати участь в будь-яких майбутніх Папських Коклавах, поки він не досягає віку вісімдесят роки 5 вересня 2014. 12 червня 2008 року в доповнення до своїх головних обов'язків він був призначений Бенедиктом XVI членом згромаджень в Римській Курії: конгрев гаціі з канонізації святих, Конгрегації у справах духовенства і Конгрегації Євангелізації Народів і Папської Ради Справедливості і Миру.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.