Дауд, Ігнатій Мусса i

Його Високопреосвященство кардинал березня Ігнатій Мусса i Дауд (рід. 18 вересня 1930 року, Месканех, Сирія) . Сирійський кардинал. Сирійський єпископ Каїра від 2 липня 1977 по 1 липня 1994. Архієпископ Хомса з 1 липня 1994 по 13 жовтня 1998. Патріарх Антіохійський Сирійської Католицької церкви з 13 жовтня 1998 по 8 січня 2001 року Префект Конгрегації у справах Східних Церков і великий канцлер Папського Східного Інституту з 25 листопада 2001 до 9 червня 2007 року Кардинал-патріарх з 21 лютого 2001. Початок служеніяРоділся Мусса Дауд 18 вересня 1930 року в Месканехе, архиєпархія Хомс, Хама і Набк, Сирія. Освіту здобув в Сирійській семінарії Святого Бенедикта і Святого Єфрема в Єрусалимі; в семінарії Шарфета в Лівані (філософія і богослов'я), а також в Папському Латеранському Університеті, в Римі, (ліценціат канонічного права). Каже арабською, французькою та італійською мовами. Дауд був висвячений на священика 17 жовтня 1954. У 1960-1964 він вивчав канонічне право в Папському Латеранському Університеті в Римі. У 1965-1970 секретар сирійського Патріарха, в Бейруті. Захисник подружніх зобов'язань патріархшего трибуналу, в Бейруті. Патріарх, кардинал, префект Конгрегаціі2 липня 1977, він був обраний Патріаршим Синодом сирійським єпископом Каїра. Присвячений в єпископи, 18 вересня 1977, в Шарфете, Дарун, Ліван, в церкві жіночого монастиря Нотр-дам де Ла Дельваранс, Ігнатієм Антонієм II Хейек, сирійським патріарх Антіохійським, якому допомагали Флавіїв Захар Крейди, титулярний архієпископ Аміди деі Сири, і Йосип Якоб Абіад, Сирійський архієпископ Хомса, Хами і Набк.Його ім'я в його посвяченні стало Василь Мусса Дауд. Дауд був призначений сирійським архієпископом Хомса 1 липня 1994. Обраний патріархом Антіохійським Сирійської Католицької церкви, 13 жовтня 1998 в Лівані, сирійським Католицьким Патріаршим Синодом. Взяв ім'я Ігнатій Мусса I. Emeritus (почесний) Патріарх Антіохійський Сирійської Католицької церкви з 8 січня 2001 року 25 листопада 2000 Дауд був призначений префектом Конгрегації у справах Східних Церков. Зведений у кардинали Папою Римським Іоанном Павлом II на консисторії, від 21 лютого 2001 року Він був один з кардиналів-вибірників, які брали участь в папському конклаві 2005, який обрав папу римського Бенедикта XVI. 9 червня 2007 кардинал Дауд покинув пост префекта Конгрегації у справах Східних Церков. Його наступником став майбутній кардинал Леонардо Сандрі.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.