Грохолевський, Зенон

Його Високопреосвященство кардинал Зенон Грохолевський (пол. Zenon Grocholewski), (нар. 11 жовтня 1939 Бродки, Польща). Польський кардинал. Титулярний єпископ Агрополі з 21 грудня 1981 по 16 грудня 1991 року З 16 грудня 1991 титулярний архиєпископ. Префект Верховного Трибуналу Апостольська Сигнатури і голова Касаційного суду держави-граду Ватикан з 5 жовтня 1998 по 15 листопада 1999. З 15 листопада 1999 префект Конгрегації Католицької Освіти і Великий Канцлер Папського Григоріанського Університету. Кардинал-диякон з дьяконством Святого Миколая в Тюрмі, з 21 лютого 1991 року Рання жізньЗенон Грохолевський народився 11 жовтня 1939 в містечку Бродки, єпархія Познань, в Польщі). Освіту здобув в Архиєпископської семінарії в Познані (філософія і теологія), а так само в Папському Григоріанському Університеті (ліценціат і докторантура в канонічному праві, теза дисертації: "De exclusione indissolubilitatis ex consensu matrimoniali eiusque probatione"). Мовні курси в Німеччині і Франції. Грохолевський добре говорить італійською та англійською мовами. 18 березня 1961 висвячений в іподиякони, в Семінарською капелі, в Познані, архієпископом Познанським Антонієм Бараньяком. 27 травня 1962 висвячений в диякони, в соборі Святих Петра і Павла, в Познані, тим же архієпископом. 27 травня 1963 Грохолевський посвячений у священики Познанської митрополії, в соборі Святих Петра і Павла, архієпископом Познанським Антонієм Бараньяком.Він служив протягом трьох років в приході Христа Спасителя в Познані, перед отриманням докторантури в канонічному праві в Папському Григоріанському Університеті, в Римі. З 1972 по 1999 він працював у Верховному Трибуналі Апостольська Сигнатури. У 1972 - 1977, як нотаріус; в 1977 - 1980 і. о. канцлера; в 1980 - 1982 канцлер; в 1982 - 1998 секретар і нарешті в 1998 - 1999 префект Трибуналу. З 6 грудня 1977 капелан Його Святості. У цей час він був одним з семи членів комісії, яка вивчала проект Кодексу канонічного права 1983 з Папою Римським, і він викладав канонічне право в григоріанському і Латеранських Університетах і Громаді церковного суду. Визнано таким, що, одним з відомих сучасних експертів в канонічному праві. КардіналОн був призначений титулярним єпископом Агрополі 21 грудня 1982, а 16 грудня 1991 зведений в архієпископи. Ординацію 6 січня 1983 скоїв Папа Римський Іоанн Павло II, якому допомагали Едуардо Мартінес Сомало, титулярний архієпископ Тагора - заступник Державного Секретаря Ватикану і Дурайсамі Симон Лурдусамі, колишній архієпископ Бангалора і секретар Конгрегації Євангелізації Народів. Префект Верховного Трибуналу Апостольська Сигнатури і голова Касаційного суду держави-граду Ватикан з 5 жовтня 1998 по 15 листопада 1999. 15 листопада 1999 він був призначений префектом Конгрегації Католицької Освіти. Він так само Великий Канцлер Папського Григоріанського Університету. Зведений у кардинали Іоанном Павлом II на консисторії від 21 лютого 2001, з дьяконством Cвятого Миколая в Тюрмі. Він був один з кардиналів-вибірників, які брали участь в Папському конклаві 2005, який обрав папу римського Бенедикта XVI. Членство в дикастерії Римської Курії: * Конгрегація доктрини віри і у справах Єпископів; * Папської Ради з Інтерпретації Законодавчих Текстів; * Спеціального Ради по Океанії Генерального Секретаріату (Синод Єпископів).

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.