Медіна Естевес, Хорхе Артуро

Його Високопреосвященство кардинал Хорхе Артуро Медіна Естевес (ісп. Jorge Arturo Medina Estévez, рід. 23 грудня 1926 Сантьяго, Чилі). Чилійський куріальний кардинал. Єпископ Вальпараїсо в 1993-1996. Префект Конгрегації Божественної Літургії і Дисципліни Таїнств з 23 лютого 1998 по 1 жовтня 2002. Кардинал-диякон з 21 лютого 1998 по 1 березня 2008 (дьяконство Святого Саба). Кардинал-протодиякон з 24 лютого 2005 по 23 лютого 2007. Зведений у кардинали-священики з титулом церкви pro hac vice Святого Саба c 1 березня 2008 року ОбразованіеПрежде ніж вступити до семінарії, навчався на юридичному факультеті Папського університету Чилі. Отримав ступінь бакалавра мистецтв і біології. Закінчив семінарію в Сантьяго, де і захистив докторські дисертації з теології та канонічного права. Присвячений на священика 12 червня 1954. Викладач і теологДо 1 965 викладав філософію в семінарії Сантьяго, до 1994 - теологію в Папському університеті Чилі. У 1974-1985 був заступником великого канцлера цього університету. Брав участь у роботі Другого Ватиканського собору. Пізніше був членом Міжнародної Теологічної комісії, брав участь в підготовці Катехизму Католицької церкви. Епіскоп18 грудня 1984 був призначений титулярним єпископом Тібілі і єпископом-помічником в єпархії Ранкагуа. Висвячений на єпископа особисто Папою Римським Іоанном Павлом II 6 січня 1985 року в Римі.У 1986 призначений Апостольська адміністратором дієцезії Ранкагуа, а 25 листопада 1987 єпископом цієї єпархії. 16 квітня 1993 року став єпископом Вальпараїсо. У 1992 Іоанн Павло II призначив Медіну Естевеса генеральним секретарем IV Генеральної конференції католицьких єпископів Латинської Америки, яка проходила 12-28 жовтня в Санто-Домінго. На роботі в Куріі21 червня 1996 став заступником префекта Конгрегації Божественної літургії і дисципліни таїнств, в цей же день Медіна Естевес залишив пост єпископа Вальпараїсо і 19 вересня 1996 отримав сан архієпископа. Кардинал-диякон церкви Святого Саба (консисторія 21 лютого 1998). Префект Конгрегації Божественної літургії і дисципліни таїнств з 23 лютого 1998 по 1 жовтня 2002. Кардинал Медіна Естевес був одним з кардиналів-вибірників, які брали участь в 2005 в папському конклаві, і після його завершення саме він як кардинал-протодиякон за традицією оголосив світу ім'я нового Папи римського - Бенедикта XVI. 23 грудня 2006 кардиналу Медині Естевес виповнилося 80 років і він втратив право брати участь в конклаву. 23 лютого 2007 кардинал Хорхе Артуро Медіна Естевес залишив посаду кардинала-протодиякона. Його наступником став кардинал Даріо Кастрільон Ойос1 березня 2008 зведений в кардинали-священики з титулом церкви pro hac vice Святого Саба.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.