Россі, Агнелу

Його Високопреосвященство кардинал Агнелу Россі (порт. Agnelo Rossi), (4 травня 1913 Жоакім Егіджіо, Бразилія - ​​21 травня 1995 року, Индаятуба, Бразилія ). Бразильський куріальний кардинал. Єпископ Барра до Піраі з 5 березня 1956 по 6 вересня 1962. Архієпископ Рібейран-Прету з 6 вересня 1962 по 1 листопада 1964. Архієпископ Сан-Паулу з 1 листопада 1964 по 22 жовтня 1970. Префект Священної Конгрегації Євангелізації Народів з 22 жовтня 1970 по 9 квітня 1984. Голова Адміністрації Майна Святого Престолу з 8 квітня 1984 по 6 грудня 1989. Декан Колегії Кардиналів з 19 грудня 1986 по 4 травня 1993. Кардинал-священик з титулом церкви Gran Madre di Dio з 22 лютого 1965 по 25 червня 1984. Кардинал-єпископ Сабіни і Поджо Міртето з 25 червня 1984. Кардинал-єпископ Остії з 19 грудня 1986 по 4 ма 1993. Рання жізньАгнелу Россі народився 4 травня 1913 в Жоакима Еджідіо, Бразилії, в дієцезії Кампінас. Його батьками були Вісенте Россі, КОММАНДОР ордена Святого Гробу Господнього, і Віторії Коломбо. У 1933 році він залишив свій бразильський будинок, щоб отправітья на навчання до Риму. Там він навчався в Папській Колегії Pio Brasileiro і Папському Григоріанському Університеті. Він отримав священичі свячення 27 березня 1937 року в патріаршій Латеранської базиліці Луїджі Трайліа, намісником Риму, майбутнім Декан Колегії Кардиналів. Россі згодом виконував обов'язки, в Бразилії, секретаря єпископа Кампінас протягом одного року і як член профессрско-викладацького складу Центральної Семінарії Сан-Паулу і факультету еко наук Університету Кампінас.Він був каноніком соборного капітулу Кампінас в 1943-1956. Єпископ і кардінал5 березня 1956 Россі був призначений єпископом Барри до Піраі, в межах округу митрополії Ріо-де-Жанейро. Паулу де Тарсу Кампуш, єпископ його рідного дієцезії Кампінас, присвячував його в єпископи 15 квітня цього ж року. Йому допомагали Вісенте Маркетті Ціоні титулярний єпископ Лауцадо, єпископ-помічник Сан-Паулу і Елдер Пессоа Камара, титулярний єпископ сальдо, єпископ-помічник Сан-Сабастьяна до Ріо-де-Жанейро. Агнелу Россі був призначений архієпископом Рібейран-Прету 6 вересня 1962. Двома роками пізніше він став архієпископом Сан-Паулу, яким він був до 1970. На консисторії від 22 лютого 1965 Россі був зведений в кардинали-священики Папою Римським Павлом VI, і отримав титул Gran Madre di Dio. На роботі в Римській КурііВ 1970 кардинал Россі був призначений префектом Священної Конгрегації Євангелізації Народів, недавно перейменованої з Sacra Congregatio de Propaganda Fide (Священної Конгрегації Пропаганди Віри). Згодом Россі був призначений головою Адміністрації Майна Святого Престолу, пост який він займав з 8 квітня 1984 по 6 грудня 1989. У 1984 він також зведений в кардинали-єпископи Сабіни і Поджо Міртето Папою Римським Іоанном Павлом II. Двома роками пізніше він отримав титул єпископа Остії, таким чином, ставши Деканом Колегії Кардиналів. Россі брав участь в двох конклавах 1978 (серпневому і жовтневому). Залишив посаду голови Адміністрації Майна Святого Престолу в 1989 і пост декана Колегії кардиналів в 1993. Згодом кардинал Россі повернувся до Бразилії. Ангелу Россі помер 21 травня 1995 у Индаятуба. Він похований в Кампінас.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.