Томко, Йозеф

Його Високопреосвященство кардинал Йозеф Томко (слів. Jozef Tomko), (нар. 11 березня 1924 Удавске, Чехословаччина). Словацька куріальний кардинал. Титулярний архиєпископ доп з 12 липня 1979. Генеральний Секретар Світового Синоду Єпископів з 12 липня 1979 по 24 квітня 1985. В. о. префекта Конгрегації Євангелізації Народів з 24 квітня по 27 травня 1985. Префект Конгрегації Євангелізації Народів і великий канцлер Папського Урбаніанський Університету з 27 травня 1985 по 9 квітня 2001 року Голова Папської Комітету з Міжнародним Євхаристійного Конгресу з 23 жовтня 2001 по 1 жовтня 2007 року Кардинал-диякон з дьяконством Gesù Buon Pastore alla Montagnola з 25 травня 1985. Зведений у кардинали-священики з титулом церкви S. Sabina з 29 січня 1996.

Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.