Баланопостит

(грец balanos - головка статевого члена + posthion - крайня плоть + ит), запалення шкіри голівки статевого члена (баланіт) і внутрішнього листка крайньої плоті (постить) Основна причина виникнення баланопостіта - негігієнічно зміст зовнішніх статевих органів, особливо при наявності фімозу.

Розрізняють гостру і хронічну форми. Перша підрозділяється на просту, ерозивно, гангренозний, гнійничкові-виразкову, хронічна може бути индуративной (зморщування головки статевого члена і крайньої плоті) і виразково-гіпертрофічною. Хронічний перебіг характерно для баланопоститів, що розвиваються при венеричних хворобах, цукровому діабеті, герпесі, мікозах Крайня плоть і голівка статевого члена при гострих баланопоститах набряклі, гіперемійовані, нерідко з виразками і тріщинами. Оголити головку статевого члена неможливо Хворі скаржаться на відчуття свербіння, пекучого болю, що посилюються після сечовипускання, і гнійні виділення. При всіх формах баланопоститів (простий, трихомонадною, гангренозний) необхідно дослідження виділень уретри і препуциального мішка (мікроскопія мазків і бактеріальний посів). Лікування баланопостита полягає у видаленні гнійних виділень, смегми і застосуванні ванночок з розчинами антисептиків і відварів трав, антибактеріальних препаратів, при невеликому набряку можлива санація препуциального мішка, застосування різних мазей і аерозолів.Лікування хронічних форм, що ускладнилися рубцевим фімозом, являє собою операцію розтину або кругового обрізання крайньої плоті.

Рис. Баланопостит при наявності фімозу (1) і в формі гіперемії головки статевого члена і внутрішнього листка крайньої плоті (2) у дитини трихомонадний (3) і гангренозний (4) у чоловіка.

Ретельний туалет зовнішніх статевих органів і усунення фімозу є дієвою профілактикою захворювання, яке може вести до розвитку пухлинного процесу. (Джерело: Сексологический словник)