Китайська філософія. Енциклопедичний словник.

Дія - це ... Що таке дія?

Дію

Е - санскрит. карма, досл, "справа", "дія". Одна з найважливіших доктрин буддизму та ін. релігій інд. походження (індуїзм, джайнізм). Згідно з ученням буддизму, кожне дію, під яким розуміється будь-який физич., словесний або псіхіч. акт (справа, слово, думка), приносить певний (позитивний, негативний або нейтральний) результат.

Читати Далі
Bah бай - це ... Що таке bah бай?

Bah бай

Прозво. Хуейчжі, Чанеяо, Лучжай. 1197, Цзіньхуа, окр. Учжоу (суч. Пров. Чжецзян), - 1274Учений, послідовник Чжу Сі (12 в.). Викладав у вищих навчальних закладах. Дотримуючись тези Чжу Сі про логічний. первинності структуроутворюючих "принципів" (чи (1)) і вторинності субстанциальной "пневми" (ци (1)), разом з тим відзначав, що вони нероздільні з того моменту, коли починають утворювати індивід, "природні якості" (син (1) ), хоча і жодним чином не можуть бути "змішані".

Читати Далі
Bah фу - це ... Що таке bah фу?

Bah фу

Ван Цзесінь76 (- 85), Ліньцзін (суч. Повіт Чженьюань пров. Ганьсу), - 157 (-167) Філософ-конфуцианец (див. Конфуціанство), політичне життя. мислитель. Будучи сином наложниці і не маючи можливості зробити кар'єру, вів приватний спосіб життя і займався літ. творчістю, в к-ром висловлював позицію анахоретства інтелектуала.

Читати Далі
Bah Говей - це ... Що таке bah Говей?

Bah Говей

Ван Район Цзінань, Ван Гуаньтан. 1877, повіт Хайнін пров. Чжецзян, - 1927, Пекін. Історик, філолог (один з перших дешифровщиков древніх гадательних написів), літ. критик, філософ, поет, перший історик кит. театру. У поч. століття співпрацював у виданнях реформаторів, критикував утилітаризм в освіті, виступав за введення в школах і університетах курсу європ.

Читати Далі
БАОС - це ... Що таке БАОС?

БАОС

Фуси Паосі, БаосіКультурний герой, родоначальник кит. цивілізації. Можливо, первопредок восточнокіт. племен. Шанувався як основоположник мистецтва полювання, рибальства, кулінарії (навчив варити м'ясо), творець графич. системи гуа, перше гуслей, знарядь лову, ін-ту шлюбу; по нек-рим версіями, винайшов іерогліфіч.

Читати Далі
Основа - другорядне - це ... Що таке основа - другорядне?

Основа - другорядне

Термінологіч. словосполучення, в кіт. філософії має три осн. значення. 1. "(Оформлена) сутність / реальність і (її) функція / атрибут". Перший член термінологіч. пари відноситься до другого як ціле до частини. Вперше в указ, значеннях поняття ти (1) ( "тіло / основа") і юний (2) ( "застосування") фігурують, мабуть, в "Сюн'-цзи" (4 - 3 ст.

Читати Далі
Бути - це ... Що таке бути?

Бути

ВЕЙ (1). "Діяння", "звершення", "здійснення", "управління", "робитися", "ставати", "бути", "бути" Термін кит. філософії, що виражає три осн. поняття, похідні від його трьох грамматич. функцій і об'єднані поданням про діяльність (природи або людини). 1. Як зв'язка "робитися", "бути", "бути (чим-небудь)" В.

Читати Далі