Китайська філософія. Енциклопедичний словник.

Військова школа - це ... Що таке військова школа?

Військова школа

БІН ЦЗЯДревнекіт. філос. школа, що виробила вчення про військове мистецтво як однієї з основ соціальної регуляції і вираженні общекосміч. законів. Б. ц. синтезувала ідеї конфуціанства, легізму, даосизму, Іньян цзя і мо цзя. Вперше згадується в "Хань шу" (1 ст.), Розд. "І вень чжи", де, однак, не включена в число 10 головних філос.

Читати Далі
Дао де цзин - це ... Що таке дао де цзин?

Дао де цзин

"Канонічний. книга про дао і де", "Канон дао і де", або "Лао-цзи" - пам'ятник древнекіт. філос. думки, приписується напівлегендарним мислителю Лао-цзи; основоположний даос. трактат. За традицією відноситься до 6 - 5 ст. до н. е. , Однак суч. наука вважає більш достовірної датуванням 4 - 3 ст. до н. е.

Читати Далі
Бодхідхарма - це ... Що таке Бодхідхарма?

Бодхідхарма

Розум. 528 або 536. санскрит. "Дхарма просвітлення", "Вчення про просвітління". У кит. транскр. - Путідамо, скор. Так мо. У чань-буддизмі традиційно вважається 28-м буд. патріархом, першим патріархом Чань школи. Особистість багато в чому легендарна, нек-риє дослідники заперечують її історичність. За переказами, родом з Півд.

Читати Далі
Дао передача - це ... Що таке дао передача?

Дао передача

ДАО ТУН "Передача дао (вчення, традиції)" Поняття, що означає передачу духовного вчення від первомудрецов до наступних поколінь. З'явилося в конф. філософії, згодом набув значного поширення в кит. сектантство. Хоча сам Конфуцій не використав поняття Д. т., Конф. традиція приписує йому осмислення розуміється під Д.

Читати Далі