Китайська філософія. Енциклопедичний словник.

Наука найвища - це ... Що таке наука найвища?

Наука найвища

Назв. допускає трояку тлумачення: 1) "Велике вчення" - вчення про високодостойний, досконалої особистості; 2) "Найвища наука" - вчення для високопоставлених осіб, наука соціально-політичне життя. управління; 3) "Вища освіта" - світоглядні настанови для дорослих людей. Найкоротше (1 755 ієрогліфів) произв.

Читати Далі
Праджня - це ... Що таке праджня?

Праджня

БОЖОСанскр. праджня - "інтуїція", "інтуїтивна мудрість", "вище знання", "нерассудочное знання", "просвітлення". Один з осн. термінів буддизму махаяни, що позначає трансцендентальну інтуїцію, за допомогою к-рій буд. адепт може досягти "іншого берега", т. е. нірвани (див. Непань). Одна з шести махаянских параміт ( "переправ").

Читати Далі
Канон буддійський великий - це ... Що таке канон буддійський великий?

Канон буддійський великий

ТАК ЦЗАН ЦЗИН "Велике сховище сутр" ( "Великий буд. канон", "Кіт. буд. канон", "Кіт. Трипитака"), або "І це цзин" ( "Все сутри "). Кіт. назва зібр. буд. канонич. текстів - "Трипитаки" (див. Буддизм). На відміну від ін. Варіантів в кит. зб. включені не тільки перекладні інд. канонич. произв. , Але і кит.

Читати Далі
Дунліньская школа - це ... Що таке дунліньская школа?

Дунліньская школа

Дунлінь сюепайТеченіе в неоконфуціанстве кін. 16 - поч. 17 в. Отримало назв. по імені приватної академії Дунлінь (Дунлінь Шуюань - Книжкова палата Сх. ліси), створеної в 1604 в сх. лісовому передмісті м Усі (пров. Цзянсу) на місці школи, осн. на поч. 12 в. Ян Ши і закритою в 13 в. Творці академії Гу Сяньчен і його брат Гу Юньчен розробили в якості керівництва до навчання "Положення про Дунліньском сході" ( "Дунлінь хуейюе"), де перераховувалися "Правила учнівства в Печері білого оленя" ( "Байлуд

Читати Далі
Шастра про пробудження віри в махаяну - це ... Що таке шастра про пробудження віри в махаяну?

Шастра про пробудження віри в махаяну

"Махаяна шраддхотпада шастра" ( "Шастра про пробудження віри в махаяну") - один з гл. канонич. текстів кит. буддизму махаяни. Поряд з осн. махаянскими сутрами входив в обов'язкову програму теоретич. підготовки послідовників махаяни в Китаї, Кореї, Японії, В'єтнамі незалежно від приналежності до тієї або іншої школи.

Читати Далі