Китайська філософія. Енциклопедичний словник.

Бодхідхарма - це ... Що таке Бодхідхарма?

Бодхідхарма

Розум. 528 або 536. санскрит. "Дхарма просвітлення", "Вчення про просвітління". У кит. транскр. - Путідамо, скор. Так мо. У чань-буддизмі традиційно вважається 28-м буд. патріархом, першим патріархом Чань школи. Особистість багато в чому легендарна, нек-риє дослідники заперечують її історичність. За переказами, родом з Півд.

Читати Далі
Канон буддійський великий - це ... Що таке канон буддійський великий?

Канон буддійський великий

ТАК ЦЗАН ЦЗИН "Велике сховище сутр" ( "Великий буд. канон", "Кіт. буд. канон", "Кіт. Трипитака"), або "І це цзин" ( "Все сутри "). Кіт. назва зібр. буд. канонич. текстів - "Трипитаки" (див. Буддизм). На відміну від ін. Варіантів в кит. зб. включені не тільки перекладні інд. канонич. произв. , Але і кит.

Читати Далі
Канон синівської шанобливості - це ... Що таке канон синівської шанобливості?

Канон синівської шанобливості

"Сяо Цзін" "Канон синівської шанобливості (синівської благочестя)". Один з канонич. текстів конфуціанства, в епоху Хань (кін. 3 ст. до н. е. - поч. 3 ст. н. е.) увійшов в число "Семи канонів" ( "Ци цзин") поряд з "Лунь Юем", "Ши (Цзінь) "," Шу (Цзінь) "," Лі (цзи) "," (Чжоу) і "," Чунь цю ". У конф. традиції вважається записом повчань з приводу принципу "синівської шанобливості (благочестя)" (сяо (1), см.

Читати Далі
Канон про внутрішньому - це ... Що таке канон про внутрішній?

Канон про внутрішньому

"ХУАН-ДІ Ней Цзін" "Канон Жовтого імператора про внутрішнє", або "Ней цзин" ( "Канон про внутрішній"). Найдавніший кит. теоретич. трактат по медицині (3 - 2 або 2 - 1 ст. до н. е.). Вперше згадується в бібліографії, розд. "Хань шу" (1 ст.) Як текст з 18 цзюаней ( "сувоїв"). У дійшла до нас редакції складається з двох розд.

Читати Далі
Канон таємних знаків - це ... Що таке канон таємних знаків?

Канон таємних знаків

Інь ФУ ЦЗИН "Канон (кн.) Таємних (прихованих) знаків" Один з осн. даос, канонич. текстів. Вважався в средневек. даосизмі не менше авторитетним, ніж "Дао Де Цзін". "І. ф. ц." надав також вплив на формування нсоконфуціанства. Один з його основоположників, Чжу Сі (12 ст.), Не тільки високо оцінив "І. ф.

Читати Далі
Церемонії зразкові і правила благопристойності - це ... Що таке церемонії зразкові і правила благопристойності?

Церемонії зразкові і правила благопристойності

І ЧИ "Зразкові церемонії і правила благопристойності". Др. назв. - "Лі цзин" ( "Канон благопристойності"), "Ши чи" ( "Правила благопристойності служивих"). Один з канонич. текстів конфуціанства (див. "Ши сан цзин"), що відноситься поряд з "Лі цзи" і "Чжоу чи" до т. зв. "Трьом (канонам правил) благопристойності" ( "Сань чи", див.

Читати Далі
Чжан Бодуань - це ... Що таке чжан Бодуань?

Чжан Бодуань

Чжан Цзиян, Чжан Пиншо. 984, Тяньтай (на території суч. Пров. Чжецзян), - 1082Учений-даос - медик, правознавець, знавець стратегії, астрономії, географії, один з найбільших теоретиків "внутр." алхімії ( "внутр. пігулки" - ней данину, см. Сянь Сюе). Мав вищий учений ступінь цзинь-ши. Добре знав конф. і буд.

Читати Далі
Чжан Бінлінь - це ... Що таке чжан Бінлінь?

Чжан Бінлінь

Чжан Тайянь1896, повіт Юйхан пров. Чжецзян, - 1936 Сучжоу. Товариств, діяч, мислитель, публіцист, педагог, один з ідеологів нац. бурж. -демократіч. руху в Китаї. З 1897 співпрацював в пресі Шанхая, публікував статті в підтримку реформаторського руху. З 1900 виступав у пресі проти Маньчжу. панування, висловлювався за революц.

Читати Далі
Чжан хен - це ... Що таке чжан хен?

Чжан хен

1. Чжан Лінчжень. 2 ст. Один з перших лідерів даос, школи Удоумі дао (див. Чжен'і (дао)), син її засновника Чжан Даолін. За переказами, "вознісся на Небо" в 179. Між послідовниками Чжен'і дао відомий як "Учитель-спадкоємець" (Фу-ши). 2. Чжан Пін-цзи. 78, Наньян обл. Сіао (на південь від Наньчжао суч.

Читати Далі