Китайська філософія. Енциклопедичний словник.

Дія - це ... Що таке дія?

Дію

Е - санскрит. карма, досл, "справа", "дія". Одна з найважливіших доктрин буддизму та ін. релігій інд. походження (індуїзм, джайнізм). Згідно з ученням буддизму, кожне дію, під яким розуміється будь-який физич., словесний або псіхіч. акт (справа, слово, думка), приносить певний (позитивний, негативний або нейтральний) результат.

Читати Далі
Моральна сила - це ... Що таке моральна сила?

Моральна сила

ДЕ (1). "Доброчесність", "благодать" ( "якість", "дарування", "гідність", "надбання", "доблесть "," моральна сила "," закономірність "). Маніфестація дао - одна з фундамент, категорій кит. філософії. Іноді ототожнювалася з кармою (див. Е), mana і virtus. Використовувалася для передачі буд. поняття "гуна" (див.

Читати Далі
Е ши - це ... Що таке е ши?

Е ши

Е Чженцзе, прозв. Шуйсінь. 1150, Юнцзя окр. Веньчжоу (на території суч. Лров. Чжецзян), - 1223. Мислитель-неоконфуціанец, політичне життя. діяч, літератор, представник Юнцзя школи. Мав вищий учений ступінь цзиньши. Обіймав високі держ. пости, удостоєний особливих відмінностей за заслуги у військових кампаніях проти чжурчженьского гос-ва Цзінь.

Читати Далі
Вчення про гуманність - це ... Що таке вчення про гуманність?

Вчення про гуманність

Жень Сюе "Вчення про гуманність". Гл. філос. і соціально-політичне життя. соч. Тань Ситун. Поряд з "Так тун шу" Кан Ювея є джерелом по ідеології руху за реформи (1895 - 8). Завершено в січні 1897. За життя автора не публікувався. З січня 1899 частинами друкувалося в виходила на кит. мовою в м Йокогама (Японія) газеті "Цін'і бао" ( "Обговорення (проблем) Китаю") і в шанхайської "Ядун шибао" ( "Сх.

Читати Далі