Словник бізнес-термінів

ТЕОРІЯ ВАРТОСТІ КАПІТАЛУ ДЛЯ ЙОГО СПОЖИВАЧА - це ... Що таке ТЕОРІЯ ВАРТОСТІ КАПІТАЛУ ДЛЯ ЙОГО СПОЖИВАЧА?

ТЕОРІЯ ВАРТОСТІ КАПІТАЛУ ДЛЯ ЙОГО СПОЖИВАЧА

(User-cost-of-capital theory) Теорія, яка стверджує, що обсяг інвестицій (investment) визначається економічною вартістю інвестицій, зіставленої з потенційними надходженнями від них. Вартість інвестицій представлена ​​ставкою відсотка, який треба виплачувати по позиках, і ціною інвестиційних товарів. Надходження ж являють собою потік доходу від виробництва.

Читати Далі
ТЕОРІЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ - це ... Що таке ТЕОРІЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ?

ТЕОРІЯ ЕФЕКТИВНОГО ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

(Efficiency wage theory) Теорія, яка стверджує, що продуктивність праці робітника підвищується разом із зростанням виплачується йому заробітної плати. Вперше ця теорія була практично застосована в кінці 1950-х рр. в країнах, що розвиваються; в результаті її застосування стало очевидним, що більш висока заробітна плата дозволяє слабкій працівникові поліпшити своє харчування і, таким чином, працювати більш продуктивно.

Читати Далі
ТЕРМІЧНИЙ ПРИНТЕР - це ... Що таке ТЕРМІЧНИЙ ПРИНТЕР?

ТЕРМІЧНИЙ ПРИНТЕР

(Thermal printer) Різновид ненаголошеного комп'ютерного принтера, в якому використовується спеціальна теплочутливі папір. Друкуюча головка включає в себе нагріваються голки, які тиснуть на папір і формують складаються з точок знаки. У тих місцях, де голки нагрівають папір, вона темніє. Термічні принтери дешеві і працюють дуже тихо.

Читати Далі
Тісно ЦІНА - це ... Що таке тісно ЦІНА?

Тісно ЦІНА

(Close price) Ціна акції або товару в тих випадках, коли різниця між цінами покупця і продавця невелика. Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 1998.

Читати Далі
ТЕРМІНАЛ З РОЗВИНЕНОЮ ЛОГІКОЮ - це ... Що таке ТЕРМІНАЛ З РОЗВИНЕНОЮ ЛОГІКОЮ?

ТЕРМІНАЛ З РОЗВИНЕНОЮ ЛОГІКОЮ

(Intelligent terminal) Комп'ютерний термінал, здатний обробляти дані без допомоги комп'ютера, з яким він пов'язаний. Прикладом може служити термінал розрахунково-касового апарату, який підсумовує вартість куплених товарів і одночасно інформує основний комп'ютер про скорочення їх запасів. Бізнес. Тлумачний словник.

Читати Далі
ТЕССА - це ... Що таке ТЕССА?

ТЕССА

(Tessa) Абревіатура поняття "Вільний від податку особливий ощадний рахунок" (Tax Exempt Special Savings Account). Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 1998.

Читати Далі
ТЕРИТОРІАЛЬНІ ВОДИ - це ... Що таке ТЕРИТОРІАЛЬНІ ВОДИ?

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ВОДИ

(Territorial waters) Частина моря, що омиває береги країни, на яку, згідно з міжнародним правом, поширюється юрисдикція цієї країни. Історично територіальними водами вважалися води шириною три милі від узбережжя, що практично було відстанню, рівним дальності польоту гарматного ядра. З часу виникнення суперечок з приводу права на рибальство, видобуток нафти на шельфі і права на мінерали в океані універсальне трехмільное правило було анульовано, і різні країни висунули свої вимоги і пропозиції; де

Читати Далі
ТЕСТ В ЗАЛІ - це ... Що таке ТЕСТ В ЗАЛІ?

ТЕСТ В ЗАЛІ

(Hall test) Тест при проведенні маркетингових досліджень, який організовують в приміщенні або залі недалеко від торгового центру . Випадково вибраних покупців запрошують пройти в зал і взяти участь в тесті, який включає відповіді на питання про те, як вони зазвичай роблять покупки, що і як краще купувати, що купили і т.

Читати Далі
ТЕСТУВАННЯ ШЛЯХОМ ОПИТУВАННЯ - це ... Що таке ТЕСТУВАННЯ ШЛЯХОМ ОПИТУВАННЯ?

ТЕСТУВАННЯ ШЛЯХОМ ОПИТУВАННЯ

(Inquiry test) Метод перевірки реакції споживача на рекламу або якийсь інший спосіб звернення до споживача шляхом зіставлення числа запитів, отриманих в результаті такого звернення. Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін. Загальна редакція: д.

Читати Далі
Бойкот - це ... Що таке Бойкот?

Бойкот

Англ. boycot А. Метод економічної боротьби, що полягає в повному або частковому припиненні відносин з окремою особою, організацією, державою. Б. Метод боротьби між найманими працівниками і роботодавцями. Словник бізнес-термінів. Академік. ру. 2001.

Читати Далі
ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗМІНИ - це ... Що таке ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗМІНИ?

ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗМІНИ

(Technological change) Збільшення обсягу випуску продукції в результаті впровадження автоматизованих і комп'ютеризованих методів виробництва. Крім зростання випуску продукції технологічні зміни можуть викликати зміну співвідношення капіталу і праці на підприємстві. Якщо результатом технологічних змін стає скорочення чисельності працюючих, в галузі або регіоні може виникнути технологічне безробіття (technological unemployment).

Читати Далі
Тигр - це ... Що таке тигра?

Тигр

(Tigers) Див. : ТИГР (TIGR). Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 1998.

Читати Далі
ТИГР - це ... Що таке ТИГР?

ТИГР

(TIGR) Абревіатура, що позначає казначейські розписки інвестиційного зростання. Ці облігації з нульовим купоном (zero-coupon bonds) прив'язані до американських казначейських облігацій. Позначений в доларах принесений ними раз на півроку складний дохід в Великобританії оподатковується як дохід, отриманий в рік їх реалізації за готівку або в рік погашення.

Читати Далі
ТОВАР ОБЛИЧЧЯМ - це ... Що таке ТОВАР ОБЛИЧЧЯМ?

ТОВАР ОБЛИЧЧЯМ

(Facing matter) Рекламне оголошення в будь-якої публікації, розташоване якраз навпроти смуги з редакційною статтею, особливо якщо це оголошення якось пов'язано з текстом цієї статті. Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін. Загальна редакція: д.

Читати Далі
ТОВАР НИЗЬКОЇ ЯКОСТІ - це ... Що таке ТОВАР НИЗЬКОЇ ЯКОСТІ?

ТОВАР НИЗЬКОЇ ЯКОСТІ

(Inferior good) Товар, попит на який у міру зростання доходу падає абсолютно. Наприклад, у міру зростання доходів сім'ї можуть переключитися з купівлі маргарину на покупку масла, і в цьому випадку маргарин може бути названий товаром низької якості. Це такий товар, якщо говорити більш точно, для якого еластичність попиту залежно від ціни (elasticity of demand) за доходом менше нуля.

Читати Далі
Гіффенівське благо - це ... Що таке гіффенівське благо?

Гіффенівське благо

(Giffen good) Товар, попит на який падає разом з падінням його ціни, і навпаки. Це порушує звичайну взаємозв'язок між попитом і пропозицією ( cм.: теорія попиту (demand theory); досі точаться палкі суперечки щодо того, чи існують такі товари . як приклад зазвичай наводиться ситуація з картоплею під час голоду в Ірландії в XIX в.

Читати Далі