Словник бізнес-термінів

Тонтин - це ... Що таке тонтин?

Тонтин

(Tontine) Див. : Поліс останнього пережив (last-survivor policy). Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін. Загальна редакція: д. Е. н. Осадча І. М.. 1998.

Читати Далі
Топіки - це ... Що таке Топіки?

Топіки

(TOPIC) Абревіатура, що позначає систему передачі інформації про ціни телетексту на комп'ютер. Ця комп'ютеризована система зв'язку забезпечує брокерів і "робітників ринку" на Лондонській фондовій біржі (London Stock Exchange) інформацією про рух курсів акцій і про укладення угод. Введення інформації здійснюється через електронну систему біржових котирувань (SEAQ).

Читати Далі
ТОРГІВЕЛЬНА ТОЧКА - це ... Що таке ТОРГІВЕЛЬНА ТОЧКА?

ТОРГІВЕЛЬНА ТОЧКА

(Point of sale, POS) Місце, де відбувається купівля, зазвичай магазин роздрібної торгівлі. Це може бути також "покупка у дверей" (при торгівлі на рознос), в наметі на міському ринку і у посилкової компанії. Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С.

Читати Далі
ТОРГІВЕЛЬНА ЗНИЖКА (ТОРГОВІ УМОВИ) - це ... Що таке ТОРГІВЕЛЬНА ЗНИЖКА (ТОРГОВІ УМОВИ)?

ТОРГІВЕЛЬНА ЗНИЖКА (ТОРГОВІ УМОВИ)

: (Trade discount, trade terms) Зниження роздрібної ціни продукту або послуги, що пропонується дистриб'юторам в зв'язку з тим, що вони є постійними оптовими покупцями. Різниця між роздрібною ціною і ціною зі знижкою дає можливість роздрібному торговцю оплачувати накладні витрати і отримувати прибуток.

Читати Далі
Агент Трансфертний - це ... Що таке Агент Трансфертний?

Агент Трансфертний

Англ. transfer agent посередник між юридичною особою, що здійснює ведення реєстру акціонерів АТ, і учасниками ринку акцій, передає відомості про здійснення операцій з цінними паперами. Словник бізнес-термінів. Академік. ру. 2001.

Читати Далі
ТОРГІВЕЛЬНА ЦІНА - це ... Що таке ТОРГІВЕЛЬНА ЦІНА?

ТОРГІВЕЛЬНА ЦІНА

(Trade price) Ціна, що сплачується оптовика або виробнику за товари роздрібним торговцем. Зазвичай це рекомендована роздрібна ціна мінус торгова знижка (trade discount). Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін. Загальна редакція: д.

Читати Далі
ТОРГІВЛЯ ШЛЯХОМ ПРЯМИЙ розсилки РЕКЛАМИ - це ... Що таке ТОРГІВЛЯ ШЛЯХОМ ПРЯМИЙ розсилки РЕКЛАМИ?

ТОРГІВЛЯ ШЛЯХОМ ПРЯМИЙ розсилки РЕКЛАМИ

(Direct-mail selling) Форма прямого збуту без посередників (direct marketing), що припускає розсилку довідкової комерційної літератури та інших рекламних матеріалів безпосередньо заздалегідь відібраним потенційним покупцям. Продавцем може виступати виробник товару або підприємство, яке спеціалізується на цій формі маркетингу.

Читати Далі
Хвороба - це ... Що таке Хвороба?

Хвороба

Порушення нормальної життєдіяльності організму, викликане функціональними або морфологічними змінами. Б. виникає від впливу на організм шкідливих факторів зовнішнього середовища (фізичних, хімічних, біологічних, соціальних) або через генетичних дефектів. У страхуванні Б. визначається як ризикова обставина або страховий випадок.

Читати Далі
ТОРГОВЕЦЬ - це ... Що таке ТОРГОВЕЦЬ?

ТОРГОВЕЦЬ

(Merchant) Торговець, який купує товари для їх перепродажу; він діє від свого власного імені і, як правило, тримає запаси товару. Зазвичай торговець купує товар великими партіями, а продає дрібнішими; він часто пов'язаний з експортної і транзитної торгівлею (entrepot trade). Бізнес. Тлумачний словник.

Читати Далі
ТОРГІВЕЛЬНА ДОВІДКА - це ... Що таке ТОРГІВЕЛЬНА ДОВІДКА?

ТОРГІВЕЛЬНА ДОВІДКА

(Trade reference) Довідка щодо кредитоспроможності комерсанта, що видається постачальнику, як правило, іншим комерсантом, зайнятим таким же бізнесом . Якщо фірма бажає купити у постачальника товари в кредит, постачальник зазвичай, крім отримання банківської довідки (banker's reference), звертається до іншої фірми, що діє в тій же галузі, за торгової довідкою.

Читати Далі
ТОРГОВЕЛЬНЕ УГОДА - це ... Що таке ТОРГОВЕЛЬНЕ УГОДА?

ТОРГОВЕЛЬНЕ УГОДА

(Trade agreement) торгова угода між двома (двостороннє комерційна угода (bilateral trade agreement) або декількома (багатостороннє торговельну угоду (multilateral trade agreement) країнами. Бізнес. Тлумачний словник. - М .: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт". Грехем Бетс, Баррі Брайндлі, С. Вільямс та ін.

Читати Далі
ТОРГОВЛЯВ РОЗРАХУНКУ НА інертність покупця - це ... Що таке ТОРГОВЛЯВ РОЗРАХУНКУ НА інертність покупця?

ТОРГОВЛЯВ РОЗРАХУНКУ НА інертність покупця

(Inertia selling) Форма торгівлі, коли товари направляються потенційному споживачеві за принципом продаж-або-повернення без його попереднього повідомлення або попередньої згоди. Такий метод торгівлі особливо широко застосовується щодо книг, платівок, відеопродукції. Бізнес. Тлумачний словник. - М.: "ИНФРА-М", Видавництво "Всесвіт".

Читати Далі
Хвороба Голландська - це ... Що таке Хвороба Голландська?

Хвороба Голландська

Деіндустріалізація економіки в зв'язку з появою нових джерел природних ресурсів. Назва пов'язана з Голландією, де почався такий процес, після того як були відкриті газові родовища в Північному морі. Словник бізнес-термінів. Академік. ру. 2001.

Читати Далі
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА АСОЦІАЦІЯ - це ... Що таке ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА АСОЦІАЦІЯ?

ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА АСОЦІАЦІЯ

(Trade association) Асоціація компаній, зайнятих в одній галузі, створена для того, щоб представляти їх на переговорах з урядом, профспілками, іншими торгово-промисловими асоціаціями і т. д., а також інформувати членів асоціації про події, що мають відношення до галузі. Торгово-промислові асоціації часто укладають зі своїми членами договори про те, що вони будуть грати роль арбітра в суперечках між членами асоціації.

Читати Далі
ТОРГОВИЙ БАНК - це ... Що таке ТОРГОВИЙ БАНК?

ТОРГОВИЙ БАНК

(Merchant bank) Банк, який перш за спеціалізувався на фінансуванні зовнішньої торгівлі; часто він з'являвся на базі його власної торговельної діяльності. В результаті такі банки брали переказні векселі (bills of exchange) і функціонували як акцептні будинки (accepting houses). Пізніше вони стали диверсифікувати свою діяльність в області покупки в розстрочку (hire-purchase), надання довгострокових позик (особливо компаніям), консультування компаній з розміщення акцій і угод з поглинань інших комп

Читати Далі
ТОРГОВИЙ БАЛАНС - це ... Що таке ТОРГОВИЙ БАЛАНС?

ТОРГОВИЙ БАЛАНС

(Balance of trade) Звітність, що відображає результати участі країни в міжнародній торгівлі. Торговий баланс є складовою частиною платіжного балансу (balance of payments), входячи в поточний рахунок (current account). Він складається з "видимих" статей (visibles), які відображають імпорт і експорт матеріальних товарів, і "невидимого" балансу (invisible balance) - надходжень і витрат від таких послуг, як страхування, фінансові послуги, фрахт і туризм.

Читати Далі