Смегма

(грец. Smegma - мило, мазь, синонім - препуціального мастило), секрет залоз крайньої плоті (залоз тізонових), яке утворюється під її внутрішнім листком і в вінцевої борозні статевого члена.

Основні компоненти - жири, присутній так само специфічна непатогенна мікрофлора - мікобактерії смегми, здатні активно асимілювати містяться в ній жири. Смегмообразованіе збільшується в період найбільшої статевої активності (18- 25 років) і практично відсутній в старечому віці. Тривалий застій смегми в препуциальном мішку при фімозі, порушеннях правил особистої гігієни сприяє розвитку баланита, баланопостіта, виникнення передракових захворювань (папілом статевого члена і ін.) І раку статевого члена.

З метою профілактики необхідно попереджати застій смегми (в т. Ч. І в дитячому віці, особливо при наявності фізіологічного фімозу), дотримуватися правил гігієни статевих органів чоловіки, своєчасно усувати фімоз.

Додаток

Найдрібніші залози (препуціального), розташовані під крайньою плоттю, виробляють масліністий секрет, званий смегмою. До складу смегми входять також омертвілі клітини головки статевого члена і крайньої плоті. Освіта смегми починається в період статевого дозрівання і триває протягом усього життя. Свіжі виділення мають білий колір і рівномірно распределни на поверхні головки, через деякий час вони набувають жовтуватий або зеленуватий відтінок.Смегма виконує роль мастила, що покриває головку і зменшує тертя об неї крайньої плоті.

Рис. Препуціального залози в області віночка головки статевого члена

Смегма може мати гострий аромат, який іноді порівнюють із запахом пікантних сортів сиру (у жінок аромат виділень схожий на запах риби). Смегма містить феромони і бактерицидні речовини.

смегму, як і інші речовини, що служать мастилом, слід щодня видаляти. Якщо цього не робити, Смегма може викликати порушення, так як починає діяти як подразник. Це, досить рідко, сприяє розвитку новоутворень, особливо в схильних до тертя місцях, в тому числі на голівці статевого члена.

Деякі чоловіки більше стурбовані зміною масла в двигуні свого автомобіля, ніж видаленням смегми з головки власного пеніса. Думаю, коментарі тут зайві. Щоденне ретельне підмивання - абсолютна необхідність. Це правило поширюється також на чоловіків, які зазнали обрізання, - у них смегма може накопичуватися в складках вуздечки, якщо вона збереглася, і вінцевої борозни.

Зазвичай неприємності від скопилася смегми бувають у підлітків, якщо вони зневажливо ставляться до правил гігієни. Вони називають смегму "замазкою" і видаляють її брудними руками, когд вона твердне. В юності саме недотримання правил гігієни є найбільш поширеною причиною інфекційних захворювань статевих органів. При правильному догляді смегма не представляє небезпеки для здоров'я. Батьки повинні пояснити це своїм підростаючим синам. (Джерело: Сексологический словник) продукт життєдіяльності залоз внутрішньої секреції чоловіки; сальна мастило, що накопичується всередині крайньої плоті статевого члена. (Джерело: Словник сексуальних термінів)