Католицька енциклопедія

Академія Св. Цецилії - це ... Що таке Академія Св. Цецилії?

Академія Св. Цецилії

(Accademia di Santa Cecilia) - муз. співтовариство, осн. в 1584 як церк. братство за участю Дж. П. да Палестріні і Луки Маренцио (пом. 1 599). Особливу турботу про цю академії проявляли тата Григорій XII і Урбан VIII; в 1839 вона була перейменована в Папську Академію св. Цецилії; реформована в 1875 італ.

Читати Далі
Пуліч, Вінко - це ... Що таке Пуліч, Вінко?

Пуліч, Вінко

Його Високопреосвященство кардинал Вінко Пуліч (хорв. Vinko Puljić), (нар. 8 вересня 1945 року, Пріекані, Югославія ). Боснійська кардинал. Архієпископ Врхбосна з 19 листопада 1990. Кардинал-священик з титулом церкви S. Chiara a Vigna Clara з 26 листопада 1994 року Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі
Престол - це ... Що таке Престол?

Престол

Вівтар - стіл (до літургійної реформи сер. ХХ ст. мав досить складну форму), призначений для деяких найважливіших священнодійств, перш за все - Євхаристії: саме нього покладаються хліб і вино, які під час Меси пресуществляются в Тіло і Кров Христа . Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі
Пуятс, Яніс - це ... Що таке Пуятс, Яніс?

Пуятс, Яніс

Його Високопреосвященство кардинал Яніс Пуятс (латиш. Jānis Pujats), (нар. 14 листопада 1930 року, Наутрені , Латвія). Латвійський кардинал. Архієпископ Риги з 8 травня 1991. Кардинал-священик in pectore з титулом церкви S. Silvia з 21 лютого 1998 оголошено на консисторії від 21 лютого 1998. Католицька енциклопедія.

Читати Далі
Пьованеллі, Сільвано - це ... Що таке Пьованеллі, Сільвано?

Пьованеллі, Сільвано

Його Високопреосвященство кардинал Сільвано Пьованеллі (італ. Silvano Piovanelli), (нар. 21 лютого 1924 Муджело, Італія). Італійський кардинал. Титулярний єпископ Тубуне ді Мауретані і допоміжний єпископ Флоренції з 28 травня 1982 по 18 березня 1983. Архієпископ Флоренції з 18 березня 1983 по 21 березня 2001 року Кардинал-священик з титулом церкви S.

Читати Далі
Разафіндратандра, Арман Гаетан - це ... Що таке Разафіндратандра, Арман Гаетан?

Разафіндратандра, Арман Гаетан

Його Високопреосвященство кардинал Арман Гаетан Разафіндратандра (фр. Armand Gaétan Razafindratandra), (нар. 7 серпня 1925 Амбохімалаза, Мадагаскар). Мадагаскарський кардинал. Єпископ Махаянгі з 27 квітня 1978 по 3 лютого 1994. Архієпископ Антананаріву з 3 лютого 1994 по 7 грудня 2005 року Кардинал-священик з титулом церкви Ss.

Читати Далі
Аарон - це ... Що таке Аарон?

Аарон

( Древнеевр. ім'я 'Ahăron, грец. Άαρών, лат. Aaron ) - старший брат Мойсея, первосвященик. В оповіданнях П'ятикнижжя А. уособлює собою священиче стан. Відносини Мойсея-законодавця і А. -священніка символічно зображують примат Закону Божого над священством (пор. Вих 4, 14-16; 7, 1). Мойсей і А. разом умовляють ізраїльтян повірити Господу, разом творять чудеса перед фараоном (в оповіданнях про першої, другої, третьої і шостої "стратах єгипетських").

Читати Далі
Раціонал - це ... Що таке Раціонал?

Раціонал

Елемент облачення католицького єпископа. Комір-оплечье, прикрашений стрічками. Носиться поверх казула, подібно палліум. Після iI Ватиканського собору не використовується, за винятком єпископів Айхштадта, Падерборна, Туля і Кракова. Раціонал Краківського єпископа відрізняється від інших формою - дві стрічки, що спускаються з плечей і пересічні на грудях і на спині, скріплені в місцях перетину медальйонами.

Читати Далі
Рамполли дель Тиндарей, Маріано - це ... Що таке Рамполли дель Тиндарей, Маріано?

Рамполли дель Тиндарей, Маріано

Його Високопреосвященство кардинал Маріано Рамполли дель Тиндарей (італ. Mariano Rampolla del Tindaro), (17 серпня 1843 поліцці-дженероза, Королівство обох Сицилій - 16 січень 1913 Рим, Італійське королівство). Італійський куріальний кардинал. Державний секретар Ватикану (1887-1903). Католицька енциклопедія.

Читати Далі
Акакій - це ... Що таке Акакій?

Акакій

(Άκάκιος) - Патріарх Константинопольський (471-489), що спровокував розкол між Сх. і Рим. Церквами (Акакіева схизма); розум. в 489. Спочатку був активним прихильником халкідонського віровчення (Халкидонський собор), отримав від Папи Симплиция повноваження папського легата, протистояв промонофізітской (монофізитство) політиці узурпатора визант.

Читати Далі
Ребібія, Шипионе - це ... Що таке Ребібія, Шипионе?

Ребібія, Шипионе

(Італ. Scipione Rebiba) - кардинал Святої Римської Церкви, який грає важливу роль в "генеалогії" єпископських свячень Католицької Церкви. Народився 2 лютого 1504 в Сан-Марко д'Алунціо (Сицилія). Після навчання в Палермо надійшов на службу до кардинала Джанп'єтро Карафа, в той час єпископу Кьети. 16 березня 1541 призначений допоміжним єпископом Кьети, отримав титульну кафедру Аміклійскую (англ.

Читати Далі
Регулярні Каноніки Нового Єрусалиму - це ... Що таке Регулярні Каноніки Нового Єрусалиму?

Регулярні Каноніки Нового Єрусалиму

(Canons Regular of the New Jerusalem). Створені як священицький інститут богопосвяченого життя в 22 червня 2002 в єпархії Ла Крос (штат Вісконсін, США). У листопаді 2004 року переїхали в Честерфілд (штат Міссурі, США) і називаються Приорат Благовіщення Пресвятої Богородиці. Живуть по августинскому статуту, служать месу по служебнику 1962 року.

Читати Далі
Акакіева Схизма - це ... Що таке Акакіева Схизма?

Акакіева Схизма

Перша схизма (484-519) між Сх. і Римської Церквами, викликана промонофізітской (монофізитство) політикою патріарха Константинопольського Акакія. Прагнучи привести до згоди і єдності в вірі ортодоксальних християн, прихильників Халкідонського собору, і їх супротивників - монофізитів, рел. сепаратизм яких міг перерости в сепаратизм політичний, Акакій і імп.

Читати Далі
Регулярні Каноніки св. Іоанна Кантіуса - це ... Що таке Регулярні Каноніки св. Іоанна Кантіуса?

Регулярні Каноніки св. Іоанна Кантіуса

(Canons Regular of Saint John Cantius) Биліі створені як "Товариство св. Іоанна Кантіуса" (Society of St. John Cantius) в 1998 році священиком Френком Филипсом (архиєпархія Чикаго) як "інститут присвяченій життя "для священиків. У 1999 році товариство було підтверджено єпархіальним архієреєм, у 2006 році прийняли сучасну назву.

Читати Далі
Редемптористи - це ... Що таке Редемптористи?

Редемптористи

Редемптористи або Конгрегація Найсвятішого Ізбавителя (cSSR) - католицький чернечий орден. Заснований св. Альфонсом де Ліґорі в 1732 році. Організатори та члени ордена декларують покликання проповідувати Євангеліє найбіднішим і покинутим, враховуючи завдання, яке було поставлене перед першими апостолами - проповідувати всім людям благу звістку про Спасіння.

Читати Далі
Пророцтво про пап - це ... Що таке Пророцтво про пап?

Пророцтво про пап

Пророцтво про пап, приписуване св. Малахії (1094-1148) - 112 коротких латинських фраз, нібито описують римських пап (а також кількох антипап), починаючи з Целестина iI (обраний в 1143) і аж до Другого пришестя. За найбільш поширеній тлумачення пророцтва, останнім папою буде наступник Бенедикта XVI, який асоціюється з завершальній список св.

Читати Далі
Релікварій - це ... Що таке Релікварій?

Релікварій

Посудину, шкатулка або саркофаг, в якому знаходяться шановані віруючими реліквії: мощі (кістки) святих, що належали святим речі та ін.; релікварій, що містить саме мощі святих, може називатися також "мощехранітельніцей". Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі