Католицька енциклопедія

Α І Ω - це ... Що таке Α і Ω?

Α І Ω

(Альфа і Омега) перша і остання літери грец. алфавіту, символ початку і кінця. Вперше зустрічається як символ Ісуса Христа в -Откровеніі Іоанна Богослова (1, 8; 21, 6; 22, 13). На появу символу А і н, можливо, вплинула іуд. і елліністична література, але найбільш вірогідним його джерелом став текст Книги пророка Ісаї (44, 6), де Бог названий "Першим і Останнім".

Читати Далі
Список кардиналів старше 80 років на конклаві 2005 року - це ... Що таке Список кардиналів старше 80 років на конклаві 2005 роки?

Список кардиналів старше 80 років на конклаві 2005 року

Список кардиналів Римсько-католицької Церкви, старше 80 років на момент смерті папи римського Іоанна Павла iI 2 квітня 2005 року Також, вони не мали права брати участь в Папському конклаві, який розпочався 18 квітня 2005 щоб обрати наступника Івана Павла II. Цей список складений в алфавітному порядку в межах географічних областей.

Читати Далі
Аарон - це ... Що таке Аарон?

Аарон

( Древнеевр. ім'я 'Ahăron, грец. Άαρών, лат. Aaron ) - старший брат Мойсея, первосвященик. В оповіданнях П'ятикнижжя А. уособлює собою священиче стан. Відносини Мойсея-законодавця і А. -священніка символічно зображують примат Закону Божого над священством (пор. Вих 4, 14-16; 7, 1). Мойсей і А. разом умовляють ізраїльтян повірити Господу, разом творять чудеса перед фараоном (в оповіданнях про першої, другої, третьої і шостої "стратах єгипетських").

Читати Далі
Абакан - це ... Що таке Абакан?

Абакан

Місто в РФ, столиця Республіки Хакасія, розташований в Сх. Сибіру; нас. 163, 1 тис. Чол. (1996). Заснований в 1675 як Абаканский острог, з 1780-х по 1931 - с. Усть-Абаканское. Хоча католики проживали в місті ще в xIX в. , До поч. 1990-х в А. не існувало парафіяльної громади. Після звільнення в'язнів із сталінських таборів в 1956 кілька священиків литовського походження відвідували А.

Читати Далі
Абатиса - це ... Що таке Абатиса?

Абатиса

( Лат. abbatissa) - голова жіночого абатства, монастиря деяких монаш. орденів - перш за все бенедиктинок, а також кларісс брігітток і ін. В сфері підтримки монаш. дисципліни і управління монастирем А. виконує функції, аналогічні функціям абата, але не має повноважень, які належать до священного сану.

Читати Далі
Абатство - це ... Що таке Абатство?

Абатство

( Лат. abbatia) - монастир, що знаходиться під управлінням абата або абатиси. Перші А. виникли в VI-VII ст. , Хоча сам термін А. пізнішого походження (IX ст.). Покровителями, а іноді і засновниками А. були королі, а потім імператори, представники знаті і місцеві єпископи. В результаті Григоріанської реформи А.

Читати Далі
Абатство Сен-Дені - це ... Що таке Абатство Сен-Дені?

Абатство Сен-Дені

Бенедиктинське абатство в Сен-Дені, північному передмісті Парижа, головний монастир середньовічної Франції. Засноване близько 625 м В 626 р в нього були перевезені останки Св. Діонісія, що дали назву абатству. Найбільшого розквіту абатство досягло за часів абата Сугерия, за участю якого в 1137-1144 рр.

Читати Далі
Аббон Горбатий - це ... Що таке Аббон Горбатий?

Аббон Горбатий

Або Згорблений ( фр. Abbon le Courbe, лат. Abbo Cernuus,? -923) - чернець-бенедиктинець з паризького абатства Сен-Жермен-де-Пре. Автор поеми "Про облозі міста Парижа" ( лат. "De bellis Parisiacae urbis"), в якій описує облогу Парижа норманами в 886-887 рр. , Приписуючи порятунок міста мощам святих і повідомляючи багато подробиць, які мають історичну цінність.

Читати Далі
Абат - це ... Що таке абат?

Абат

( Лат. abbas) - глава абатства, монастиря, що відноситься до одного з найдавніших монаш. орденів, таких, як бенедиктинці, цистерціанці і ін. На ранніх етапах історії христ. чернецтва А. (від арам. abba - батько) називали досвідченого в аскезі ченця, завдяки своєму дух. дару наставляв молодих ченців, не будучи при цьому їх керівником в церковно-правовому сенсі.

Читати Далі
Авель - це ... Що таке Авель?

Авель

( Древнеевр. hebel - подих, аккадское apilu - син) - другий син Адама і Єви, молодший брат Каїна. У бібл. оповіданні (Бут 4, 1-16) говориться про те, як брати принесли Богу жертви: Каїн, хлібороб, - плоди землі, а А., пастух, - кращих тварин зі свого стада. Через те, що Бог прийняв лише жертву А., Каїн убив свого брата.

Читати Далі
Абрагам - це ... Що таке Абрагам?

Абрагам

(Abraham) Владислав - польський історик Церкви і канон. права; рід. 10. 10. 1860, Самбір (нині Україна), розум. 15. 10. 1941 року, Львів. Навчався на юридичних фатах унттов Кракова і Берліна, викладав канон. право у Львівському ун-ті (1888-1935), де в 1899-1900 був ректором. Брав участь у виробленні конкордату незалежної Польщі з Ватиканом.

Читати Далі
Авраам - це ... Що таке Авраам?

Авраам

( Древнеевр. 'Abraham, грец. Άβραάμ, лат. Abraham - досл. "Батько багатьох") - старозавітний патріарх. В Біблії. Розповіді про А. містяться в гл. 12-25 кн. Буття. До зустрічі з Богом, описаної в Побут 17, він носив ім'я Аврам ( 'Abram - "батько піднесений"). У гл. 17 Книги Буття Бог дає Авраму нове ім'я: "Авраам".

Читати Далі
Авраамічних релігій - це ... Що таке авраамічних релігій?

Авраамічних релігій

В релігієзнавстві загальне найменування для іудаїзму, християнства та ісламу. Для послідовників цих трьох релігій бібл. патріарх Авраам, який повірив в єдиного Бога і уклав з Ним союз (заповіт), є зразком віруючого. Євреї і араби зводять своє походження до синів Авраама - відповідно, до Ісака та Ізмаїлу.

Читати Далі
Фабіян Абрантович, Фабіан - це ... Що таке Фабіян Абрантович, Фабіан?

Фабіян Абрантович, Фабіан

Священик-Маріаніні (mIC) лат. і визант. обряду, архімандрит Конгрегації маріан; рід. 14. 09. тисячі вісімсот вісімдесят чотири, Новогрудок, Мінська губ. , Розум. 2. 01. 1946 Москва. Закінчив С. -Петерб. римсько-катол. дух. семінарію (1905) і С. -Петерб. католицьку дух. академію (1910) зі ступенем магістра богослов'я.

Читати Далі
Абрикосов, Володимир - це ... Що таке Абрикосов, Володимир?

Абрикосов, Володимир

Владіміровічсвященнік визант. обряду; рід. 22. 10. 1880 Москва, розум. 22. 07. 1966 Париж. Походив з відомого роду ріс. промисловців. Закінчив історико-філол. ф-т Московського ун-ту. У 1909 услід за своєю дружиною А. І. Абрикосовій перейшов в католицтво і протягом року вивчав богослов'я в Римі і Парижі.

Читати Далі
Абрикосова, Анна - це ... Що таке Абрикосова, Анна?

Абрикосова, Анна

Іванівна (монаш. Ім'я - Катерина) - активний діяч рус. католицького руху, настоятелька жіночої монаш. громади Третього ордена домініканців в Москві; рід. 22. 12. 1881 Москва, розум. 23. 07. 1936 там же. Закінчила Першу московську гімназію, вищу освіту отримала в Гёртонском коледжі Кембріджського університету.

Читати Далі
Абсалон - це ... Що таке Абсалон?

Абсалон

(Absalon) - архієпископ Лундського, церк. і політ. діяч, засновник Копенгагена; рід. в жовтні. 1128, Фьеннеслев (Данія), розум. 21. 03. 1201, Сорё (Данія). Походив зі знатної зеландські сім'ї Віде. Був другом дитинства і найближчим сподвижником об'єднувача Данії короля Вальдемара I Великого (1157-82); фактичним правителем країни при його сина Кнута VI; активним поборником посилення і розширення Данії, прихильником сильної центр.

Читати Далі
Абсолют - це ... Що таке Абсолют?

Абсолют

( Лат. absolutum - незалежне, нічим не обумовлене) - філос. термін, що означає вищу, вчинене початок, має джерело свого існування в собі самому. Поняття А. як вищого початку імпліцитно присутній в філос. навчаннях, починаючи з епохи античності. Проблема А. як проблема першооснови (άρχή) була поставлена ​​ионийскими натурфілософами.

Читати Далі
Абсолютизм - це ... Що таке Абсолютизм?

Абсолютизм

(Від лат. absolutus - незалежний, нічим не обумовлений) - держ. лад, заснований на необмежену владу монарха. До ранніх форм А. відносять сх. деспотії - напр. , Влада єгипетських фараонів, Ассірії, перських царів, визант. імператорів і ін. Однак у вузькому сенсі А. - держ. лад, що прийшов в ряді європ.

Читати Далі
Акциденція - це ... Що таке Акциденція?

Акциденція

(Від лат. accidere - опинятися, траплятися) - філософ. категорія, введена вперше Аристотелем для характеристики способу прояви субстанції речі: субстанція не дана в досвіді безпосередньо, тоді як А. наблюдаема; субстанція не змінюється при взаємодіях даної речі з іншими речами, тоді як А. мінливі. Схоласти, виділяючи з 10 аристотелевских категорій субстанцію, відносили інші 9 до А.

Читати Далі