Католицька енциклопедія

Садолето, Джакопо - це ... Що таке Садолето, Джакопо?

Садолето, Джакопо

Джакопо Садолето (італ. Jacopo Sadoleto; тисяча чотиреста сімдесят сім, Модена - 1547) - італійський релігійний діяч, богослов і поет. Перебував під заступництвом кардинала Карафа, потім був секретарем папи Лева X, в 1517 призначив його єпископом міста Карпентра. Він користувався розташуванням Климента VII, але не придбав рішучого впливу ні в політичних, ні в церковних справах.

Читати Далі
Саккос - це ... Що таке Саккос?

Саккос

Верхня архієрейська богослужбовий одяг, а також заміна собою ієрейську фелон і має однакову з нею духовне значення. По крою є туникообразную вбрання (зазвичай не зшите з боків) з короткими широкими рукавами і з вирізом для голови. Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі
Аквавіва - це ... Що таке Аквавіва?

Аквавіва

(Aquaviva) Клавдій - п'ятий генерал Ордена єзуїтів (SJ); рід. 14. 09. +1543, Атри (Італія), по ін. Джерелами Неаполь, розум. 31. 01. 1615, Рим. Походив з відомого роду Аквавіва, герцогів Атрійскіх; 22. 06. 1 567 вступив до новіціяту Отців єзуїтів, в 1574 був висвячений в свящ. і призначений проф. філософії в Римську колегію (Collegium Romanum).

Читати Далі
Роде, Франц - це ... Що таке Роде, Франц?

Роде, Франц

Його Високопреосвященство кардинал Франц Роде (словен. Franc Rode; рід. 23 вересня 1934 в Родіці близько Любляни, Словенія). Словенська кардинал. Лазаристів. Архієпископ Любляни з 5 березня 1997 по 11 лютого 2004 року З 11 лютого 2004 префект Конгрегації Інститутів присвяченій життя і товариств апостольського життя.

Читати Далі
Сакрарій - це ... Що таке Сакрарій?

Сакрарій

Непопіраемое місце в храмі або біля нього для поховання частинок і залишків священних предметів і речовин (наприклад, євхаристійного Хліба і Вина). Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі
Сакраменталіі - це ... Що таке Сакраменталіі?

Сакраменталіі

(Лат. sacramentalia) - священнодейственние обряди або предмети, освячені в цих обрядах. До числа сакраменталій відносяться, наприклад, освячення води, благословення предметів або людей, посипання попелу в Попільну середу і ін.; також освячена вода, ікони, розп'яття, свічки і т. д. Сакраменталіі слід відрізняти від таїнств (лат.

Читати Далі
Россі, Агнелу - це ... Що таке Россі, Агнелу?

Россі, Агнелу

Його Високопреосвященство кардинал Агнелу Россі (порт. Agnelo Rossi), (4 травня 1913 Жоакім Егіджіо, Бразилія - ​​21 травня 1995 року, Индаятуба, Бразилія ). Бразильський куріальний кардинал. Єпископ Барра до Піраі з 5 березня 1956 по 6 вересня 1962. Архієпископ Рібейран-Прету з 6 вересня 1962 по 1 листопада 1964.

Читати Далі
Річчі, Маттео - це ... Що таке Річчі, Маттео?

Річчі, Маттео

(Італ. matteo Ricci, в кіт. традиції - Лі Мадоу, 利瑪竇, 6 жовтня 1552, Мачерата - 11 травня 1610, Пекін) - італійський місіонер-єзуїт, математик , картограф і перекладач, який провів останні тридцять років свого життя в Китаї, поклавши початок єзуїтській місії в Пекіні. Всесвітньо-історичне значення його діяльності полягає у встановленні постійних культурних контактів між християнською Європою і замкнутим китайським суспільством.

Читати Далі
Розарій - це ... Що таке Розарій?

Розарій

(Лат. Rosarium) - традиційні католицькі чотки, а також молитва, що читається за цими чотках; в перекладі з латинської означає "вінок з троянд". ІсторіяПервие згадки про використання схожих з Вервиці молитов за чотках в християнських монастирях відносяться до IX століття. Сучасного вигляду чотки придбали в XIII столітті.

Читати Далі
Акила і Прискилла - це ... Що таке Акила і Прискилла?

Акила і Прискилла

(Άκύλας καί Πρίσκιλλα, Aquila et Priscilla), Аквіла і Прісцілла, свв. , Чоловік і дружина - сподвижники ап. Павла (1 Кор 16, 19; 2 Тим 4, 19); спочатку жили в Римі, потім в Коринті (Дії 18, 2), разом з ап. Павлом досягли Ефеса (Дії 18, 18-26). Пізніше вони знову повернулися в Рим (Рим 16, 3-4), де їх будинок став одним з найважливіших центрів рел.

Читати Далі
Румунська католицька церква - це ... Що таке Румунська католицька церква?

Румунська католицька церква

(Румунська греко-католицька церква, Румунська церква, об'єднана з Римом) - одна з Східно-католицьких церков, що дотримуються візантійського обряду, тобто належить до числа греко-католицьких церков. Чотири єпархії церкви розташовані на території Румунії та одна - на території США. Одна з чотирьох Східно-католицьких церков, що носять статус Верховного Архиєпископства.

Читати Далі
Родрігес Марадьяга, Оскар Андрес - це ... Що таке Родрігес Марадьяга, Оскар Андрес?

Родрігес Марадьяга, Оскар Андрес

Його Високопреосвященство кардинал Оскар Андрес Родрігес Марадьяга (ісп. Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga) (нар. 29 грудня 1942 року, Тегусігальпа, Гондурас). Гондурасский кардинал. Салезіанець. Титулярний єпископ Пуденціана і допоміжний єпископ Тегусігальпи з 28 жовтня 1978 по 8 січня 1993 року Апостоличний адміністратор єпархії Санта-Роза де Копан в 1981 - 1984.

Читати Далі
Аквілейского Патріархат - це ... Що таке Аквілейского Патріархат?

Аквілейского Патріархат

(Patriarchatus Aquileiensis) - ист. патріархат в Сівши. Італії, що існував з сер. VI ст. до 1751. Аквілея, заснована ок. 180 до н. е. , Спочатку була рим. військовим поселенням, проте вже до кінця I ст. до н. е. виросла в велике портове місто. Згідно з легендою V-VI ст. н. е. про апостольське спадкоємство Аквілейского кафедри, ап.

Читати Далі
Кардинал Рішельє - це ... Що таке Кардинал Рішельє?

Кардинал Рішельє

Герцог де Рішельє, кардинал Рішельє, прізвисько "Червоний кардинал" (фр. Armand-Jean du Plessis, duc de Richelieu, 9 вересня 1585, Париж - 4 грудня 1642, Париж) - французький кардинал , аристократ і державний діяч. Кардинал Рішельє був державним секретарем з 1616 року і главою уряду ( "головним міністром короля") з 1624 до своєї смерті.

Читати Далі
Сальдаріні, Джованні - це ... Що таке Сальдаріні, Джованні?

Сальдаріні, Джованні

Його Високопреосвященство кардинал Джованні Сальдаріні (італ. Giovanni Saldarini), (нар. 11 грудня 1924 Канту, Італія). Італійський кардинал. Титулярний єпископ Гаудьяби і допоміжний єпископ Мілана з 10 листопада 1984 по 31 січня 1989. Архієпископ Туріна з 31 січня 1989 по 19 червня 1999. Кардинал-священик з титулом церкви Sacro Cuore di Gesù a Castro Pretorio з 28 червня 1991.

Читати Далі
Сан-Ігнасіо-Міні - це ... Що таке Сан-Ігнасіо-Міні?

Сан-Ігнасіо-Міні

(Ісп. san Ignacio Miní) - місія єзуїтів на території сучасної Аргентини, провінція Місіонес, координати 27 ° 15 'ю. ш. 55 ° 31 'з. д. / 27. 25 ° ю. ш. 55. 516667 ° з. д. -27. 25, -55. 516667. Була заснована в 1632, одна з 30 місій, заснованих єзуїтами на території сучасних Аргентини, Парагваю та Бразилії.

Читати Далі
Сан-Лоренцо-фуорі ле-Мура - це ... Що таке Сан-Лоренцо-фуорі ле-Мура?

Сан-Лоренцо-фуорі ле-Мура

Базиліка Святого Лаврентія за міською стіною (san Lorenzo fuori le Mura; Сан-Лоренцо-фуорі ле-Мура) - одна з семи паломницьких церков Риму, побудована в 580-е рр. на місці поховання святого Лаврентія. У XIII столітті папа Гонорій III прилаштував до стародавнього більш масштабний романський храм. З 1374 по 1847 рр.

Читати Далі
Руїні, Камілло - це ... Що таке Руїні, Камілло?

Руїні, Камілло

Його Високопреосвященство кардинал Камілло Руїні (італ. camillo Ruini; рід. 19 лютого 1931 в Сассуоло, Модена, Італія) - Генеральний вікарій Риму з 1 липня 1991 по 27 червня 2008. Титульний єпископ Непте і допоміжний єпископ Реджо-Емілії в 1983-1991. Голова Італійської єпископської конференції з 1991 по 2007.

Читати Далі
Сан-Лоренцо-Маджоре - це ... Що таке Сан-Лоренцо-Маджоре?

Сан-Лоренцо-Маджоре

Базиліка Святого Лаврентія (basilica di San Lorenzo Maggiore; Сан-Лоренцо-Маджоре) - міланська базиліка, зведена в пам'ять про святого Лаврентія не пізніше кінця IV століття, мабуть, ще при Амвросій Медіоланському. Верхня частина з куполом перебудовані в XVI столітті, але від первісного храму залишилися загальне архітектурне рішення, древній баптистерій і романська дзвіниця XII століття.

Читати Далі
Русинська греко-католицька церква - це ... Що таке Русинська греко-католицька церква?

Русинська греко-католицька церква

Одна з Східно-католицьких церков, що дотримуються візантійського обряду, тобто належить до числа греко-католицьких церков. Історично церква об'єднувала віруючих греко-католиків з числа русинів, східно-слов'янської етнічної групи. ІсторіяРодіной русинів є частина території Карпат, розділена в даний час між Україною, Словаччиною та Польщею.

Читати Далі