Католицька енциклопедія

Сан-П'єтро-ін-Винколи - це ... Що таке Сан-П'єтро-ін-Винколи?

Сан-П'єтро-ін-Винколи

(San Pietro in Vincoli, що означає "св. Петро в веригах") - одна з семи великих (паломницьких) базилік Риму, побудована на кошти імператриці Євдокії для зберігання "чесних вериг" св. Петра, які вона передала татові Льву I. Багаторазово перебудовувалася: фасад закінчений в 1475 р, дворик - ще через кілька років.

Читати Далі
Сан-Джованні-Еванджеліста (Равенна) - це ... Що таке Сан-Джованні-Еванджеліста (Равенна)?

Сан-Джованні-Еванджеліста (Равенна)

(Італ. chiesa di San Giovanni Evangelista) - базиліка в місті Равенна (Італія), побудована в 425 році Галла Плацидія в пам'ять про її порятунок в 424 році під час шторму по дорозі з Константинополя, яке нею було приписано заступництву Іоанна Богослова. Базиліка неодноразово перебудовувалася: в X столітті була прибудована дзвіниця заввишки 42 метри, в XIV столітті простий цегляний фасад був прикрашений мармуровим готичним порталом.

Читати Далі
Сан-Катальдо - це ... Що таке Сан-Катальдо?

Сан-Катальдо

Зовні схожа на мечеть церква в Палермо, розташована на Пьяцца Белліні, поруч з храмом Марторана. Характерний пам'ятник норманської архітектури, яка увібрала в себе типові візантійські і арабські риси. Церква в ім'я святого Катальдо була заснована Майо (убитий в 1160 році), першим міністром сицилійського короля Вільгельма i Злого.

Читати Далі
Салах ад-Дін - це ... Що таке Салах ад-Дін?

Салах ад-Дін

Салах ад-Дін (араб. صلاح الدين يوسف ابن ايوب, Салах-ад-дін Юсуф ібн-Айюб, 1138, Тікріт - 4 березня 1193, Дамаск) - султан Єгипту і Сирії, полководець, мусульманський лідер xII століття. Засновник династії Айюбідів, яка в період свого розквіту правила Єгиптом, Сирією, Іраком, Хиджазом і Єменом. У Європі відомий саме як Саладін, хоча це навіть не ім'я.

Читати Далі
Сандоваль Іньігес, Хуан - це ... Що таке Сандоваль Іньігес, Хуан?

Сандоваль Іньігес, Хуан

Його Високопреосвященство кардинал Хуан Сандоваль Іньігес (ісп. Juan Sandoval Íñiguez), (нар. 28 березня 1933 Яуаліка, Мексика) . Мексиканський кардинал. Коадютор єпископа Кюдад Хуареса з 3 березня 1988 по 11 липня 1992. Єпископ Кюдад Хуареса з 11 липня 1992 по 21 квітня 1994. Архієпископ Гвадалахари з 21 квітня 1994.

Читати Далі
Базиліка Святого Павла за мурами - це ... Що таке Базиліка Святого Павла за мурами?

Базиліка Святого Павла за мурами

Базиліка Святого Павла за міськими стінами (італ. basilica di San Paolo fuori le Mura; Базиліка Святого Павла за мурами) - одна з чотирьох великих, або патріарших, базилік Рима ( поряд з собором св. Петра, собором св. Іоанна Латеранського і базилікою Санта-Марія-Маджоре). На відміну від всіх інших розташована за Авреліановимі стін , В південній частині Вічного міста.

Читати Далі
Сант-Агостіно - це ... Що таке Сант-Агостіно?

Сант-Агостіно

Церква Святого Августина (sant'Agostino, Сант-Агостіно) - один з перших ренесансних храмів Риму. Розташований через будівлю на північний схід від пьяцца Навона. Зведений з виламаних з Колізею блоків мармуру в 1483 року на кошти руанского архієпископа. Своєрідна слава Сант-Агостіно заснована на тому, що за старих часів значну частину парафіянок становили представниці найдавнішої професії.

Читати Далі
Санта-Крус ла Реал - це ... Що таке Санта-Крус ла Реал?

Санта-Крус ла Реал

(Convento de Santa Cruz la Real) - католицький монастир в Сеговії. Монастир був заснований в 1218 році. Довгий час належав ордену домініканців. У XVI столітті було збудовано нинішній будинок. У 1836 році будови були реквізовані. Зараз в будівлях колишнього монастиря розташовується Університет. Католицька енциклопедія.

Читати Далі
Санта-Кроче-ін-Джерусалемме - це ... Що таке Санта-Кроче-ін-Джерусалемме?

Санта-Кроче-ін-Джерусалемме

(Італ. Santa Croce in Gerusalemme, що означає "Святого Хреста в Єрусалимі") - одна з семи паломницьких церков Риму, розташована на південь від Латерана. Зберігає виявлені в 1492 р замурованими в стіну залишки Животворящого Хреста - по крайней мере, на цьому наполягає католицька церква. Побудована татом Луцием II (1144-1145) на місці Еленинской базиліки (Basilica Heleniana), вбудованої за бажанням св.

Читати Далі
Санта-Марія-делла-Вітторіа - це ... Що таке Санта-Марія-делла-Вітторіа?

Санта-Марія-делла-Вітторіа

( Santa Maria della Vittoria) - невелика церква в східній частині Риму, відома підкреслено театралізованим оздобленням капели Корнаро і особливо виконаної Берніні групою "Екстаз св. Терези", яка вважається тріумфом мистецтва бароко. Будувалася орденом босоногих кармелітів з 1605 року як церква св. Павла.

Читати Далі
Сандрі, Леонардо - це ... Що таке Сандрі, Леонардо?

Сандрі, Леонардо

Його Високопреосвященство кардинал Леонардо Сандрі (ісп. Leonardo Sandri), (нар. 18 листопада 1943 року, Буенос-Айрес, Аргентина). Аргентинський кардинал. Титулярний архиєпископ Аемони з 11 жовтня 1997. Апостоличний нунцій в Венесуелі з 22 липня 1997 по 1 березня 2000, і в Мексиці з 1 березня по 16 вересня 2000 року Заступник Державного Секретаря Ватикану з загальних питань з 16 вересня 2000 по 9 червня 2007 року Префект Конгрегації у справах Східних Церков з 9 червня 2007.

Читати Далі
Санта-Марія-делле-Граціє - це ... Що таке Санта-Марія-делле-Граціє?

Санта-Марія-делле-Граціє

(Santa Maria delle Grazie) - головна церква домініканського монастиря в західній частині Мілана. У трапезній цього храму знаходиться одна з найзнаменитіших фресок в світі - "Таємна вечеря" Леонардо да Вінчі. Будувалася з 1469 р законам пізньої готики під керівництвом Гвініфорте Соларі. У 1490 р Лодовіко Сфорца задумав розмістити тут усипальницю герцогського будинку Сфорца і доручив добудову церкви майстру ренесансної вишколу (вважається, що їм був Браманте).

Читати Далі
Санта-Марія-дель-Пополо - це ... Що таке Санта-Марія-дель-Пополо?

Санта-Марія-дель-Пополо

(Santa Maria del Popolo) - церква ордена августинців в Римі, від якої бере назву велика пьяцца дель Пополо. Виникла на місці каплиці, побудованої у тополі (populus) поблизу північних воріт Риму папою Пасхалій II. Нинішня будівля церкви зведено в 1472-77 рр. і розписано Пінтуріккьо; інтер'єр грунтовно оновлено Берніні при Олександрі VII.

Читати Далі
Санта Марія Маджоре - це ... Що таке Санта Марія Маджоре?

Санта Марія Маджоре

Санта Марія Маджоре (італ. Basilica di S. Maria Maggiore) - церква, одна з чотирьох головних базилік Рима. З її підставою пов'язана цікава легенда. В одну з літніх ночей 352 року папі Ліберію і багатому римлянину Джованні Патріціо явилася уві сні Мадонна і наказала побудувати на тому місці, де назавтра випаде сніг, церква.

Читати Далі
Санта-Марія-ін-Арачелі - це ... Що таке Санта-Марія-ін-Арачелі?

Санта-Марія-ін-Арачелі

Базиліка Санта-Марія-ін-Арачелі (santa Maria in Aracoeli) - церква діви Марії, що знаходиться на вершині Капітолійського пагорба в Римі. В силу свого центрального місця розташування грала виняткову роль в житті середньовічного Риму. До IX століття на місці базиліки був монастир, що тримався грецького обряду.

Читати Далі
Санта-Сабіна - це ... Що таке Санта-Сабіна?

Санта-Сабіна

Базиліка Санта-Сабіна (santa Sabina all'Aventino) - головна церква ордена домініканців. Розташована на вершині Авентина в Римі. Побудована в 422-32 рр. і представляє класичний тип позднеримской базиліки. Оздоблення храму підкреслено невибагливо. Дерев'яні двері базиліки збереглися з V століття. Кампаніла була прибудована в X столітті.

Читати Далі
Санта-Прасседе - це ... Що таке Санта-Прасседе?

Санта-Прасседе

Базиліка Санта-Прасседе (santa Prassede) - церква в ім'я святої Євпраксії, побудована на місці її упокоєння татом Адріаном I ок. 780 м Знаходиться в Римі, в безпосередній близькості від базиліки Санта Марія Маджоре, на фундаменті церкви V століття. Свій нинішній вигляд базиліка придбала зусиллями тата Пасхалія I (бл.

Читати Далі
Санта-Пуденціана - це ... Що таке Санта-Пуденціана?

Санта-Пуденціана

Базиліка Санта-Пуденціана (santa Pudenziana) - невелика трехнефная церква в Римі, побудована в IV столітті над житловим будинком II століття н. е. в пам'ять про сестру святий Євпраксії і найбільше відома своїми прекрасними мозаїками 402-417 рр. Знаходиться поруч з базилікою Санта-Прасседе. Дзвіниця була добудована в XIII в.

Читати Далі
Акомодація - це ... Що таке Аккомодация?

Аккомодация

( Лат. accommodatio - пристосування, звикання) - функціональне пристосування об'єкта до середовища; один з етапів процесу адаптації та головний елемент цього процесу, відмінний від асиміляції. Біологічна А. - пристосування живого організму до навколишнього середовища, психологічна або громадська А. - функціональне пристосування людини до товариств.

Читати Далі
Сантуш, Олександр Жозе Марія душ - це ... Що таке Сантуш, Олександр Жозе Марія душ?

Сантуш, Олександр Жозе Марія душ

Його Високопреосвященство кардинал Олександр Жозе Марія душ Сантуш (порт. Alexandre José Maria dos Santos), (нар. 18 березня 1924 Завалу, Мозамбік). Мозамбіцька кардинал. Архієпископ Мапуту з 23 грудня 1974 по 22 лютого 2003. Кардинал-священик з титулом церкви S. Frumenzio ai Prati Fiscali з 28 червня 1988.

Читати Далі