Католицька енциклопедія

Санудо, Марко - це ... Що таке Санудо, Марко?

Санудо, Марко

Марко Санудо (помер в 1227 році) - венеціанський купець, герцог Наксосское. Був племінником венеціанського дожа Енріко Дандоло. Брав участь у Четвертому Хрестовому поході. У 1207 Марко Санудо зібрав флот і захопив кілька островів Кикладского архіпелагу, в тому числі Наксос, Парос, Антипарос, Санторін, анафему, Аргентіеру, Мілос, Сідено, Фолегандрос.

Читати Далі
Акола - це ... Що таке Акола?

Акола

( Лат. acolythus, від грец. άκόλουθος - супроводжуючий, службовець) - мирянин, виконуючий певне літургію. служіння. В обов'язки А. входить запалення і носіння свічок, підготовка хліба і вина для євхаристійного освячення, а також ряд інших функцій; А. може бути також екстраординарним служителем Євхаристії.

Читати Далі
Санта-Марія-сопра-Мінерва - це ... Що таке Санта-Марія-сопра-Мінерва?

Санта-Марія-сопра-Мінерва

Базиліка Санта-Марія-сопра-Мінерва (італ. Santa Maria sopra Minerva, що означає "Свята Марія над Мінервою") - єдина готична церква Риму. Знаходиться поблизу Пантеону на місці античного храму Мінерви. За малопримітним фасадом ховається просторий і пишний інтер'єр домініканського храму Риму - в значній мірі результат поновлений, зроблених в XIX столітті.

Читати Далі
Сарр, Теодор-Адрієн - це ... Що таке Сарр, Теодор-Адрієн?

Сарр, Теодор-Адрієн

Його Високопреосвященство кардинал Теодор-Адрієн Сарр (фр. Théodore-Adrien Sarr), (нар. 28 листопада 1936 , Фадіот, Сенегал). Сенегальський кардинал. Єпископ Калоака з 1 липня 1974 по 2 червня 2000 року Архієпископ Дакара з 2 червня 2000. Кардинал-священик з титулом церкви S. Lucia a Piazza d'Armi з 24 листопада 2007 року Католицька енциклопедія.

Читати Далі
Свентек, Казимир - це ... Що таке Свентек, Казимир?

Свентек, Казимир

Його Високопреосвященство кардинал Казимир Свентек (біл. Казімер Сьвёнтак), (нар. 14 жовтня 1914 року, Валга, Естонія). Перший білоруський кардинал з 1798 року. Біографія * У 1933 році закінчив гімназію і вступив до Вищої духовної семінарії імені Фоми Аквінського в Пінську. * 8 квітня 1939 року по закінченні семінарії він був висвячений в сан священика і став служити вікарієм Пружанського приходу.

Читати Далі
Сарайва Мартінш, Жозе - це ... Що таке Сарайва Мартінш, Жозе?

Сарайва Мартінш, Жозе

Його Високопреосвященство кардинал Жозе Сарайва Мартінш (порт. José Saraiva Martins), (нар. 6 січня 1932 Гагош, Португалія). Португальська кардинал. Титулярний архиєпископ Тубурнікі з 26 травня 1988. Секретар Конгрегації Католицької Освіти з 26 травня 1988 по 30 травня 1998. Префект Конгрегації з канонізації святих з 30 травня 1998 по 9 липня 2008 року Кардинал-диякон з дьяконством Святого Серця Діви Марії, з 21 лютого 2001.

Читати Далі
Акоста, Хосе де - це ... Що таке Акоста, Хосе де?

Акоста, Хосе де

Хосе де Акоста (ісп. José de Acosta; 1539 - 1600) - іспанський історик і натураліст, член ордена єзуїтів, католицький місіонер. Автор творів, присвячених природі та культурі Америки; передбачив ряд теорій, висунутих наукою XIX століття. ЖізньРоділся в місті Медина дель Кампо, в 13 років став Новиці Товариства Ісуса.

Читати Далі
Абрагам - це ... Що таке Абрагам?

Абрагам

(Abraham) Владислав - польський історик Церкви і канон. права; рід. 10. 10. 1860, Самбір (нині Україна), розум. 15. 10. 1941 року, Львів. Навчався на юридичних фатах унттов Кракова і Берліна, викладав канон. право у Львівському ун-ті (1888-1935), де в 1899-1900 був ректором. Брав участь у виробленні конкордату незалежної Польщі з Ватиканом.

Читати Далі
Священиче Братство св. Петра - це ... Що таке Священиче Братство св. Петра?

Священиче Братство св. Петра

Генеральний настоятель. Йозеф Бізіг (18 липня 1988- липень 2000) о. Арно Девіль (липень 2000 -) Історія братстваСвященніческое Братство св. Петра було засновано групою колишніх членів Братства св. Пія Х (11 священиками і 1 дияконом) 18 липня 1988 року, після єпископських свячень, здійснених архієп. М.

Читати Далі
Священна Конгрегація Церемоніалу - це ... Що таке Священна Конгрегація Церемоніалу?

Священна Конгрегація Церемоніалу

(Лат. Congregatio pro caeremoniis) - конгрегація Римської Курії, якій було доручено керівництво всіх папських церемоній, також як і церемоніалом кардиналів, при папському дворі. Історія і функцііНеізвестно, хто створив цю конгрегацію. Багато приписують її установа папі римському Сиксту V, проте інші, приписують установа його безпосередньому попереднику, папі римському Григорію XIII.

Читати Далі
Священство - це ... Що таке священство?

Священство

Священством називається гідність того, хто за благодаттю Божою робить особливе служіння в Церкві Христовій. Священство підрозділяється на три ступені (ступені, чину): єпископський чин, священицький і дияконський. Священством іменується також таїнство, за допомогою якого обрані для відповідного церковного служіння зводяться в ту чи іншу ступінь священства.

Читати Далі
Себастьяні, Серджіо - це ... Що таке Себастьяні, Серджіо?

Себастьяні, Серджіо

Його Високопреосвященство кардинал Серджіо Себастьяні (італ. Sergio Sebastiani), (нар. 11 квітня 1931 Монтемонако, Італія). Італійський куріальний кардинал і ватиканський дипломат. Титулярний архієпископ Чезаре ді Маурітані з 27 вересня 1976. Про-нунцій на Мадагаскарі і в Маврикії, а також апостольський делегат на Коморських островах з 27 вересня 1976 по 8 січня 1985.

Читати Далі
Святе Передання - це ... Що таке Святе Передання?

Святе Передання

(Лат. Traditio) - в православ'ї та католицизмі одне з джерел віровчення і церковного права, поряд зі Святим Письмом. ПонятіеПод Священним Переданням маються на увазі ті відомості і канонічні положення, сповідувані Вселенської Церквою, які прямо не містяться в Старому або Новому завіті; включає в себе канони, авторизовані Церквою літургійні тексти, твори Отців Церкви, Житія Святих, а також звичаї Церкви.

Читати Далі
Священиче братство св. Пія x - це ... Що таке Священиче братство св. Пія X?

Священиче братство св. Пія x

Коротка історія церквіЕпіскоп Лефевр відкрито виступав противником реформ другого Ватиканського собору, не визнав нового, второватіканского, ще званого novus Ordo, чину меси. У 1970 перетворює монастир в економ (Швейцарія) в семінарію для священиків-традиціоналістів і засновує братство св. Пія X, починаючи відкриту боротьбу проти Ватикану.

Читати Далі
Святий Домінік - це ... Що таке Святий Домінік?

Святий Домінік

Святий Домінік де Гусман Гарсес (1170, Калеруега, Іспанія - 6 серпня 1221, Болонья, Італія) - (лат. Sanctus Dominicus, ісп. Santo Domingo; Domingo de Guzmán Garcés), Св . Домінік де Гусман - монах, проповідник, католицький святий. Засновник Ордену проповідників, або ордена домініканців. БіографіяСв. Домінік народився в дворянській сім'ї Гусманов в Калеруега в 1170 г.

Читати Далі
Свята вода - це ... Що таке Свята вода?

Свята вода

(Грец. Αγιασμός - святиня) - освячена в церкві вода. Вживання святої води в християнстві сягає iI століття. Традиція її використання пов'язана як з хрещенням Христа у водах ріки Йордан, так і з старозавітними богослужбовими традиціями (візьме священик святої води в глиняну посудину - Чис. 5: 17). Освячення водиОбязательним вимогою до святої води є її освячення священиком або єпископом.

Читати Далі
Сьомий хрестовий похід - це ... Що таке Сьомий хрестовий похід?

Сьомий хрестовий похід

Сьомий хрестовий похід - хрестовий похід, проведений французьким королем Людовиком iX в 1248-1254 роках. У 1249 французькі війська під командуванням короля Людовика IX почали Сьомий хрестовий похід. Підійшовши до Єгипту, вони захопили Дамьетту. В цей час помер Наджм ад-Дін Айуб, і його вдова Шаджараттур привела до влади його сина Туран-шаха, який здобув над хрестоносцями перемогу.

Читати Далі