Католицька енциклопедія

Антіохійський патріархат - це ... Що таке Антіохійський патріархат?

Антіохійський патріархат

Історія патріархатаПатріархат був заснований першим католицьким владикою Боемундом в 1100 році (після того, як в ході першого Хрестового походу місто було взято хрестоносцями). Православний патріарх втік до Константинополя і латинський патріарх зайняв його місце. Патріарх призначався в Антіохію до захоплення міста мамлюками в 1268 році, після цього патріархат став титулярним, відзнакою, і найчастіше патріарх Антіохії перебував в Римі.

Читати Далі
Антипапа - це ... Що таке Антипапа?

Антипапа

Термін, яким у католицькій церкві прийнято називати людину, незаконно носив звання тата. Зазвичай питання про те, хто з претендентів, одночасно оспорювали папський сан, був законним татом, а хто антипапой, вирішувалося вже після історичної "перемоги" прихильників одного з них. Щодо деяких претендентів на папство дана проблема не вирішена досі.

Читати Далі
Антонеллі, Енніо - це ... Що таке Антонеллі, Енніо?

Антонеллі, Енніо

Його Високопреосвященство кардинал Енніо Антонеллі (італ. Ennio Antonelli), (нар. 18 листопада 1936 Тоді, Італія). Італійський кардинал. Єпископ Губбьо з 25 травня 1982 по 6 жовтня 1988. Архієпископ Перуджі-Чітта делла П'єве з 6 жовтня 1988 по 26 травня 1995. Генеральний Секретар італійської єпископської конференції з 25 травня 1995 по 21 березня 2001 року Архієпископ Флоренції з 21 березня 2001 по 7 червня 2008 .

Читати Далі
Антонеллі, Джакомо - це ... Що таке Антонеллі, Джакомо?

Антонеллі, Джакомо

Його Високопреосвященство кардинал Джакомо Антонеллі (італ. Giacomo Antonelli), (2 квітня 1806, Сонніно, Папська область - 6 листопада 1876, Рим, Італійське королівство). Італійський куріальний кардинал. Державний секретар Ватикану (1848-1876). Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі
Антонетті, Лоренцо - це ... Що таке Антонетті, Лоренцо?

Антонетті, Лоренцо

Його Високопреосвященство кардинал Лоренцо Антонетті (італ. Lorenzo Antonetti), (нар. 31 липня 1922 року, Романьяно Сесья, Італія). Італійський куріальний кардинал і ватиканський дипломат. Титулярний архиєпископ Розелле з 23 лютого 1968. Нунцій в Гондурасі та Нікарагуа з 24 лютого 1968 по 29 червня 1973.

Читати Далі
Антоніні, Бернардо - це ... Що таке Антоніні, Бернардо?

Антоніні, Бернардо

(20 Жовтня 1932 р - 27 березень 2002 г.) - католицький священик, Апостольський протонотарій, видатний діяч Католицької Церкви в Росії, викладач, богослов, засновник і перший ректор Вищої духовної семінарії "Марія Цариця Апостолів" . БіографіяРоділся 20 жовтня 1932 року в місті Тренто (Італія) в родині Доменіко і Аліче Антоніні.

Читати Далі
Канова Антоніо - це ... Що таке Канова Антоніо?

Канова Антоніо

(Canova) Антоніо - італ. скульптор і живописець, один з провідних представників неокласицизму; рід. 1. 09. +1757, Поссаньо (Італія), розум. 13. 10. 1822, Венеція. Навчався в Поссаньо (до 1768) і в Венеції (1768-74) у скульптора Дж. Бернарді. У роки учнівства зазнав впливу Дж. Маркьорі і Дж. М. Морлан.

Читати Далі
Антоній Нагіб i - це ... Що таке Антоній Нагіб I?

Антоній Нагіб i

(Народився 7 березня 1935 року, Єгипет) - Патріарх Коптської католицької церкви. Офіційний титул - Його Блаженство - Патріарх Олександрії. Патріарх коптів-католиків народився в Єгипті, 30 жовтня 1960 року прийняв сан священика, а 9 вересня 1977 був висвячений у єпископи. У 1987 році він був призначений єпископом Міньї.

Читати Далі
Апартаменти Борджіа - це ... Що таке Апартаменти Борджіа?

Апартаменти Борджіа

(Італ. appartamento Borgia) - апартаменти Папи Олександра VI (Родріго де Борджіа), розташовані поверхом нижче станц Рафаеля. Ця частина палацу Миколи V була в кінці XV ст. перебудована під особисті апартаменти Олександра VI і в 1490-х рр. прикрашена розписами Бернардіно Пінтуріккьо і художників його майстерні.

Читати Далі
Апонте Мартінес, Луїс - це ... Що таке Апонте Мартінес, Луїс?

Апонте Мартінес, Луїс

Його Високопреосвященство кардинал Луїс Апонте Мартінес (нар. 4 серпня 1922 року, Лаяс, Пуерто-Ріко) - єдиний пуерто-ріканський, коли-небудь присвячений, кардинал Римо-католицької Церкви. Титулярний єпископ Ларса і допоміжний єпископ Понса з 23 липня 1960 по 16 квітня 1963. коад'ютором Понса з 16 квітня по 18 листопада 1963.

Читати Далі
Апостольська адміністратур - це ... Що таке Апостольська адміністратур?

Апостольська адміністратур

Територіальна одиниця в Римсько-католицької церкви, прирівняна до єпархії. Апостольська адміністратур встановлюється в тих випадках, коли по будь-яким серйозним причин повноцінна єпархія не може бути заснована (Кодекс канонічного права, глава 371 § 2). у числі можливих причин можуть фігурувати невизначеність кордонів єпархії в зв'язку з територіальними п етензіямі держав одна до одної, складності у відносинах між Церквою і державою та ін.

Читати Далі
Апостольська Конституція - це ... Що таке Апостольська Конституція?

Апостольська Конституція

( Лат. constitutio apostolica) - законодавчий акт, проголошений Папою Римським і містить приписи загального і постійного характеру для всієї Римсько-католицької Церкви або її частини. За своєю формою апостольські конституції відрізняються від motu proprio і послань, які не мають такого високого статусу.

Читати Далі
Апостольська Датарія - це ... Що таке Апостольська Датарія?

Апостольська Датарія

( Лат. Dataria Apostolica) - дикастерія (з'явилася приблизно в 1420, в понтифікат Папи Римського Мартина V, а можливо і раніше) Римської Курії, з якого надсилаються всякі папські бреве і милості крім консисторії. Ведення Апостольського Датарія підлягали справи по невеликих бенефіціями, вирішенню шлюбних уз, обітниць і т.

Читати Далі
Акила і Прискилла - це ... Що таке Акила і Прискилла?

Акила і Прискилла

(Άκύλας καί Πρίσκιλλα, Aquila et Priscilla), Аквіла і Прісцілла, свв. , Чоловік і дружина - сподвижники ап. Павла (1 Кор 16, 19; 2 Тим 4, 19); спочатку жили в Римі, потім в Коринті (Дії 18, 2), разом з ап. Павлом досягли Ефеса (Дії 18, 18-26). Пізніше вони знову повернулися в Рим (Рим 16, 3-4), де їх будинок став одним з найважливіших центрів рел.

Читати Далі
Араужу Салеш, Еуженіо де - це ... Що таке Араужу Салеш, Еуженіо де?

Араужу Салеш, Еуженіо де

Його Високопреосвященство кардинал Еуженіо де Араужу Салеш (порт. Eugênio de Araújo Sales) (нар. 8 листопада 1920 році, Акарі, Ріо-Гранде до Норте, Бразилія) - бразильський кардинал. В даний час один з найстаріших кардиналів Римсько-католицької Церкви зі зведення в сан, будучи зведеним Папою Римським Павлом VI 28 квітня 1969.

Читати Далі
Араужу, Серафим Фернандеш де - це ... Що таке Араужу, Серафим Фернандеш де?

Араужу, Серафим Фернандеш де

Його Високопреосвященство кардинал Серафим Фернандеш де Араужу (порт. Serafim Fernandes de Araújo), (нар. 13 серпня 1924 Мінаш Новаш, Бразилія). Бразильський кардинал. Титулярний єпископ Верінополі і допоміжний єпископ Белу-Орізонті з 19 січня 1959 по 22 листопада 1982. коад'ютором з правом успадкування єпархії Белу-Орізонті з 22 листопада 1982 по 5 лютого 1986.

Читати Далі
Архієпископ Вестмінстера - це ... Що таке Архієпископ Вестмінстера?

Архієпископ Вестмінстера

Глава Католицької Церкви Англії і Уельсу (окремо існує Католицька Церква Шотландії). Так як з xVI століття, після королівської Реформації, католицька ієрархія була розгромлена, католицьких прелатів в Великобританії майже не було. Але в XIX столітті папа римський Пій IX видає буллу Universalis Ecclesiae від 29 вересня 1850 в якій відновлює католицьку ієрархію в Англії.

Читати Далі
Архикафедральний собор Пресвятої Діви Марії - це ... Що таке Архикафедральний собор Пресвятої Діви Марії?

Архикафедральний собор Пресвятої Діви Марії

(Мінськ) - католицький кафедральний собор, головний католицький храм в Мінську, Білорусь. Кафедральний собор Мінсько-Могильовської архиєпархії. ІсторіяХрам був побудований в 1710 році як церква при єзуїтському монастирі. У 1773 році під тиском світської влади європейських країн орден був тимчасово заборонений папою Климентом xIV.

Читати Далі
Армагеддон - це ... Що таке Армагеддон?

Армагеддон

В християнських уявленнях місце останньої битви добра зі злом (ангелів і демонів) на кінець часів, де братимуть участь "царі всієї землі жилої" (Одкр. 16, 14-16). Також Армагеддон - позначення самої Армагеддонской битви. Слово "Армагеддон" утворено від назви гори Мегіддо (івр. הר מגידו, хар Мегіддо), ​​розташованої в 10 кілометрах від міста Афула на півночі Ізраїлю.

Читати Далі
Вірмено-католики в Росії - це ... Що таке Вірмено-католики в Росії?

Вірмено-католики в Росії

Вірмено-католики Росії - віруючі вірменської Католицької Церкви, однією зі Східних Католицьких Церков, що зберігає богослужбовий обряд вірменської Церкви (вірменський обряд) і перебуває в віронавчальний, сакраментальне і адміністративному єдності зі Святим Престолом. Великі вірмено-католицькі громади з'явилися в Російській імперії в результаті завоювання Криму в російсько-турецькій війні 1768-1774, а також анексії частини Польщі за підсумками її третього розділу (1795).

Читати Далі
Арнс, Паолу Еварішту - це ... Що таке Арнс, Паолу Еварішту?

Арнс, Паолу Еварішту

Його Високопреосвященство кардинал Паулу Еварішту Арнс (порт. Paulo Evaristo Arns), (нар. 14 вересня 1921 року, Форкуілінья, Бразилія) - бразильський кардинал . Титулярний єпископ Респетти і допоміжний єпископ Сан-Паулу з 2 травня 1966 по 22 жовтня 1970. Архієпископ Сан-Паулу з 22 жовтня 1970 по 9 квітня 1998.

Читати Далі
Аркінто, Альберіко - це ... Що таке Аркінто, Альберіко?

Аркінто, Альберіко

Його Високопреосвященство кардинал Альберіко Аркінто (італ. Alberico Archinto), (8 листопада 1698, Мілан, Міланське герцогство - 30 вересня 1758, Рим, Папська область). Італійський куріальний кардинал. Державний секретар Ватикану (1756-1758). Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі
Попільна середа - це ... Що таке Попільна середа?

Попільна середа

Попільна середа, в Католицької церкви, день початку Великого посту, аналог православного чистого понеділка. Відзначається за 45 календарних днів до свята Пасхи. У цей день дотримуватися суворого посту. На церковних службах цього дня проводиться спеціальний обряд посипання голів віруючих освяченим попелом (іноді замість посипання попелом голови наноситься на чоло попелом знак хреста).

Читати Далі
Ашері, Люк - це ... Що таке Ашері, Люк?

Ашері, Люк

Н відправляв посаду бібліотекаря в Сен-Жерменського абатстві, завів в ній зразковий порядок, збагатив її дорогоцінними рукописами, і зробив безліч чудових видань, між іншим:" Праці Ланфранка "(Париж, 1648, in. f.), "Праці Гвіберт Ножанський" (Париж, +1651, in f.), "La Règle des solitaires" (1656) - покажчик а скетіческіх робіт ордена (1648).

Читати Далі
Серпень - це ... Що таке серпня?

Серпень

(Augustus), Гай Юлій Цезар Октавіанрімскій імператор; рід. 23. 09. 63 до н. е. , Рим, розум. 19. 08. 14 н. е. , Нола (Італія). Належав до знатної рим. сім'ї (був родичем Гаєм Юлієм Цезарем). Отримав гарну освіту і вже в юності проявив неабиякі здібності до держ. діяльності, що привернуло до нього увагу Цезаря, котрий усиновив його і призначив своїм спадкоємцем.

Читати Далі
Августин Кентерберійський - це ... Що таке Августин Кентерберійський?

Августин Кентерберійський

(Augustinus Cantuariensis), св. - архієпископ, просвітитель Англії, монах; розум. 26. 05. 604. Був абатом рим. монастиря Св. Андрія (S. Andreae ad clivum Scauri). У 596 Папа Григорій I Великий направив А. на чолі групи з 40 ченців з місією в Англію. А. висадився в Кенті навесні 597. Місія А. була успішною: незабаром він навернув до християнства короля Етельберта і хрестив за кілька місяців ок.

Читати Далі
Августин Тріумфус - це ... Що таке Августин Тріумфус?

Августин Тріумфус

(Augustinus Triumphus), Августин Анкóнскій - монах-августинець (OESA), філософ, богослов і політ. діяч; рід. ок. Один тисячу двісті сорок один, Анкона (Італія), розум. 2. 04. 1 328, Неаполь. Після закінчення Паризького ун-ту залишився викладати на богословському ф-ті спочатку в якості лектора, а потім професора.

Читати Далі
Августінкі - це ... Що таке Августінкі?

Августінкі

Жіночі монаш. ордена та згромадження, що діють на основі статуту св. Августина (статути чернечі) і провідні споглядальний або діяльний спосіб життя; у вузькому значенні ця назва застосовується до конгрегаціям А., заснованим Орденом августинців-Ереміта (oESA) або перебувають під його керівництвом, і до госпітальних А.

Читати Далі
Августинці Успіння Пресвятої Богородиці - це ... Що таке Августинці Успіння Пресвятої Богородиці?

Августинці Успіння Пресвятої Богородиці

( Лат. Congregatio Augustinianorum ab Assumptione, AA) - католицька згромадження монахинь, близька до августинців. Заснована французьким священиком Еммануелем д'Альзоном в 1845 р ОрганізаціяВ 2004 р ассумпціоністи налічували 921 ченця (з них 600 священиків). Монастирі ордена знаходяться в 19 країнах світу.

Читати Далі
Августінізмом - це ... Що таке августінізмом?

Августінізмом

Течія в філософії і богослов'ї, натхненна творчістю Августина. А. безроздільно панував в зап. філософсько-богослов. думки до сер. xIII в. , Спочатку у формі окремих положень, в осн. пастирського і аскетично-богослов. характеру, що належать видатним мислителям (Клавдіан Маммерт, Кассиодор, Григорій I Великий, Ісидора Севільського, Біда Високоповажний, Алкуїн, Рабан Мавр), а потім, починаючи з Ансельма Кентерберійського, - в більш систематичному вигляді, сильніше зачіпаючи філос.

Читати Далі
Аврелій Карфагенский - це ... Що таке Аврелій Карфагенский?

Аврелій Карфагенский

(Aurelius Carthaginiensis), св. - єпископ, богослов, апологет; рід. ок. 360 в Сівши. Африці, розум. 430, Карфаген. З 388 А. був близьким другом Августина. Ок. 392 А. обрали єп. Карфагена. На його прохання Августин як настанови монахам написав De opere monachorum (Про чернечому праці). А. боровся з розколом донатистів (донатізм) і особливо з пелагіанством, звертаючись з цього питання в Рим і скликаючи багаточисельних.

Читати Далі
Авторитет - це ... Що таке Авторитет?

Авторитет

(Від лат. auctoritas - право , влада) - загальновизнана значимість певної особи, товариств. інституту або к. -л. тексту, заснована на моральних достоїнствах, знаннях і т. п. Зазвичай розрізняють епістеміческі А. (А. знавця) і деонтическая А. (А. начальника) . Перший стосується знань, другий - дій. "У першому випадку хтось є для мене А.

Читати Далі
Аваддон - це ... Що таке Аваддон?

Аваддон

( Древнеевр. Abaddon - погибель, грец. Άβαδδών) - ім'я "ангела безодні" (Одкр 9, 11), одного з ватажків демонів. Як власну назву згадується в ВЗ (в значенні "місцеперебування мертвих" і разом зі словом "пекло") в Книзі притч (15, 11; 27, 20). В Одкровенні Іоанна Богослова дається грец. еквівалент імені А.

Читати Далі
Аве Марія - це ... Що таке Аве Марія?

Аве Марія

( Лат. Ave Maria), Радуйся, Маріє - католицька молитва до Богородиці , названа по її початковим словами. Цю молитву називають також ангельським вітанням або angelico salutatio, т. К. Її перша половина представляє з себе вітання архангела Гавриїла, сказане ним Пресвятій Діві в момент Благовіщення. У православ'ї молитві Ave Maria відповідає молитва Богородице Діво.

Читати Далі
Аверроїзм - це ... Що таке Аверроїзм?

Аверроїзм

Напрямок в западноевроп. пор. -століття. філософії, що походить від вчення араб. філософа Ібн Рушда (Аверроеса), праці якого в осн. представлені коментарями до Аристотеля. Виниклий і отримав розвиток в 2-й пол. xIII в. на ф-ті вільних мистецтв Паризького університету, А. являє собою переробку вчення Аристотеля, нема ставить (на відміну від томізму) цілі узгодження цього вчення до положень христ.

Читати Далі
Авіньйон - це ... Що таке Авіньйон?

Авіньйон

( Лат. Avennio, франц. Avignon) - місто у Франції, розташований в місці злиття Рони і Дюранса, столиця департаменту Воклюз, в 1309-77 - резиденція Папи Римського (Авіньйонський полон пап), в епоху Великої схизми - резиденція антипап. З VI-V ст. до н. е. А. був торгової колонією Массилии (Марселя), потім галло-римським муніципії (civitas Avennicorum), в V-VI ст.

Читати Далі
Авіньйонський полон пап - це ... Що таке Авіньйонський полон пап?

Авіньйонський полон пап

Період в історії папства з 1305 по 1377, протягом якого резиденція Папи Римського перебувала у Франції (з 1309 - в Авіньйоні), а політика пап багато в чому залежала від політики франц . королів. Термін А. п. П. В іст. науці з'явився за аналогією з триваючим приблизно такий же період часу (бл. 70 років) в.

Читати Далі
Авит Віеннскій - це ... Що таке Авит Віеннскій?

Авит Віеннскій

(Avitus), св. - єпископ Віеннскій, богослов, поет; рід. ок. 450, Вієнна (суч. Вьєн, Франція), розум. ок. 518 там же. Походив з аристократичної галло-римської сім'ї. Отримав класичну освіту, в 490 став єпископом. Вієнна в V ст. входила до складу Бургундського королівства, держ. релігією якого було аріанство.

Читати Далі
Авва - це ... Що таке Авва?

Авва

( Арам. 'abba, грец. άββα, лат. abba), в арамейською мовою. - звернення до батька, прийняте в сім'ї (близьке до слова "татко"); в НЗ - молитовне звернення Ісуса Христа до Бога; в ранній традиції сх. чернецтва - позначення духовного наставника. Згідно з Євангелієм (Мк 14, 36), Ісус Христос сказав в Гефсиманському саду молитву "Авва, Отче".

Читати Далі