Католицька енциклопедія

Суверенітет Святого Престолу - це ... Що таке Суверенітет Святого Престолу?

Суверенітет Святого Престолу

Святий Престол в міжнародному публічному праві є суверенною суб'єктом в статусі persona sui generis. Святий Престол також володіє власною допоміжної суверенною територією, містом-державою Ватикан, яка управляється від імені римського понтифіка губернатором (називається президентом комісії понтифіка у Ватикані).

Читати Далі
Сепе, Крешенціо - це ... Що таке Сепе, Крешенціо?

Сепе, Крешенціо

Його Високопреосвященство кардинал Крешенціо Сепе (італ. Crescenzio Sepe), (нар. 2 червня 1943 року, Каринаро, Італія). Італійський куріальний кардинал і ватиканський дипломат. Титулярний архиєпископ Градо с 2 квітня 1992. Секретар Конгрегації у справах духовенства с 2 квітня 1992 по 3 листопада 1997.

Читати Далі
Седевакантізм - це ... Що таке Седевакантізм?

Седевакантізм

Седевакантізм - консервативне релігійний рух, розкол в рамках католицизму. Назва походить від латинських слів sedes - престол і vacans - порожній; термін sede vacante ( "при незайнятому престолі") використовується для позначення періоду вакансії папського престолу. Рух в католицькій церкві, що з'явилося після Другого Ватиканського собору.

Читати Далі
Сучасність - це ... Що таке Сучасність?

Сучасність

Згідно з даними, наведеними Патріархом Алексієм iI на Єпархіальних зборах міста Москви 24 грудня 2007, в Російській Православній Церкві (без урахування РПЦЗ) було 38 духовних семінарій. В основу діяльності семінарій РПЦ покладені "Концепція вищого Духовного освіти Російської Православної Церкви" і "Церковний освітній стандарт вищої освіти фахівця в галузі православного богослов'я (Семінарія)", прийняті Священнним Синодом РПЦ 21 серпня 2007 [3] по доп дам Голови комісії з підготовки концепції Дух

Читати Далі
Північні хрестові походи - це ... Що таке Північні хрестові походи?

Північні хрестові походи

Північні хрестові походи (Балтійські хрестові походи) - це історична подія xII-XIII ст, коли католицькі німецькі, датські і шведські феодали організовували "північні" хрестові походи в Східну Прибалтику проти "язичників": фінських племен, слов'ян (ободрітов, поморян, лютичей), ливо в, естів, прусів. Іноді до Північних хрестових походів відносять військові кампанії шведських і німецьких лицарів проти православних восточнорусскіх князівств.

Читати Далі
Семінарія - це ... Що таке Семінарія?

Семінарія

Семінарія; Духовна семінарія (від лат. Seminarium - розсадник) - вищий навчальний заклад для підготовки християнського духовенства. В даний час в Росії до середньої освіти прирівнюються духовні училища. Історія в Російській Церкві Російській Імперії (Північно-східній Росії) семінарії почали засновуватися на початку XVIII століття, зазвичай при архієрейських будинках; були переважно становими навчальними закладами для синів духовенства і не мали певрначально метою підготовку обов'язково священнос

Читати Далі
Акти мучеників - це ... Що таке Акти мучеників?

Акти мучеників

(Acta martyrum) - документи, в яких наводяться рішення римських судової влади про засудження на смерть християн. Слід відрізняти А. м. Від Страстей (Passiones), т. Е. Оповідань про останні дні мучеників, і від Житій (Legendae), де легендарні елементи переплітаються з іст. реальністю. В А. м. Містяться повідомлення про допити мучеників суддями.

Читати Далі
Сен-Жермен-де-Пре - це ... Що таке Сен-Жермен-де-Пре?

Сен-Жермен-де-Пре

(Фр. L'abbaye de Saint-Germain-des-Près) - бенедиктинське абатство; найстаріше абатство Парижа, пам'ятник романської архітектури; знаходиться на лівому березі Сени в 6-му окрузі французької столиці. ІсторіяІсторія виникнення абатства пов'язана з ім'ям короля з династії франкських королів-меровінгів Хильдеберта I.

Читати Далі
Сикстинська капела - це ... Що таке Сикстинська капела?

Сикстинська капела

(Італ. Capella sistina) в Римі, колишня домова церква, у Ватикані. Побудована в 1473 - 1481 роках архітектором Джордже де Дольчи, на замовлення Папи Римського Сикста IV, звідси і назва. Нині Капела - музей, видатний пам'ятник Відродження. Прямокутне в плані приміщення з розписами стін, які розписували в 1481-1483 роках Сандро Боттічеллі, Пінтуріккьо і інші майстри на замовлення Сикста IV.

Читати Далі
Сіллабус - це ... Що таке Сіллабус?

Сіллабус

(Лат. Syllabus) - каталог. У минулому термін використовувався Римською Церквою для кодифікації виданих Папами законів . 8 грудня 1864 Папа Пій IX видав як додаток до енцикліці "Quanta Cura" став знаменитим "Syllabus Errorum" - "Список найважливіших помилок нашого часу", піддав анафемі пантеїзм, натуралізм, раціоналізм, соціалізм, комунізм, таємні товариства, біблійні товариства, принципи свободи совісті та відокремлення Церкви від держави, виступаючих проти Церковного держави, які вважають проте

Читати Далі
Сіраянагі, Петро Сеіті - це ... Що таке Сіраянагі, Петро Сеіті?

Сіраянагі, Петро Сеіті

Його Високопреосвященство кардинал Петро Сеіті Сіраянагі (яп. 白柳誠 一), (нар. 17 червня 1928 Хатіодзі, Японія). Японський кардинал. Титулярний єпископ Атеною і допоміжний єпископ Токіо 15 березня 1966 по 15 листопада 1969. титулярний архиєпископ Кастро і коадютор з правом успадкування Токійської митрополії з 15 червня 1969 по 21 лютого 1970.

Читати Далі
Сипріані Торн, Хуан Луїс - це ... Що таке Сипріані Торн, Хуан Луїс?

Сипріані Торн, Хуан Луїс

Його Високопреосвященство кардинал Хуан Луїс Сипріані Торн (ісп. Juan Luis Cipriani Thorne), (нар. 28 грудня 1943 року, Ліма, Перу). Опусдеїстів. Перуанський кардинал. Титулярний єпископ Туруці і допоміжний єпископ Аякучо з 3 липня 1988 по 13 травня 1995. Апостоличний адміністратор Аякучо з 23 травня 1991 по 13 травня 1995.

Читати Далі
Симонис, Адріанус Йоханнес - це ... Що таке Симонис, Адріанус Йоханнес?

Симонис, Адріанус Йоханнес

Його Високопреосвященство кардинал Адріанус Йоханнес Симонис (нід. Adrianus Johannes Simonis), (нар. 26 листопада 1931 Ліссе, Голландія). Голландський кардинал. Єпископ Роттердама з 29 грудня 1970 по 27 червня 1983. коад'ютором з правом успадкування Утрехтской єпархії з 27 червня по 3 грудня 1983. Архієпископ Утрехта з 3 грудня 1983 по 14 квітня 2007 року Кардинал-священик з титулом церкви S.

Читати Далі
Симон де Монфор, 5-й граф Лестер - це ... Що таке Симон де Монфор, 5-й граф Лестер?

Симон де Монфор, 5-й граф Лестер

Симон iV де Монфор (1160/1165 - 25 червень 1218, Тулуза), сеньйор де Монфор-л'Аморі, 5-й граф Лестер, "граф Тулузький", віконт Безьє і Каркассона, військовий лідер хрестового походу проти альбігойців. Хрестоносець, в 1190-1200 рр. бився в Святій землі. У 1208 р очолив винищувальну експедицію проти альбігойців.

Читати Далі
Слуга Божий - це ... Що таке Слуга Божий?

Слуга Божий

В загальнохристиянському сенсі, вираз "слуга Божий" використовується як синонім християнина. Слуга Божий - офіційний титул, який присвоюється померлому католику в період від початку процесу беатифікації до зарахування його до лику блаженних. Перед беатифікацією померлого праведника також можуть називати "високоповажний".

Читати Далі
Слава Ісусу Христу - це ... Що таке Слава Ісусу Христу?

Слава Ісусу Христу

"Слава Ісусу Христу!" (Лат. Laudetur Jesus Christus) - традиційне привітання у християн-католиків. У відповідь на вітання "Слава Ісусу Христу!" зазвичай прийнято говорити "Повік! Амінь!", а в деяких громадах традиційна відповідь "У всі часи слава!" або "Навіки слава!". Вигук "Слава Ісусу Христу!" є девізом і привітанням на Радіо Ватикану і його службах на різних мовах.

Читати Далі
Сімеоні, Джованні - це ... Що таке Сімеоні, Джованні?

Сімеоні, Джованні

Його Високопреосвященство кардинал Джованні Сімеоні (італ. Giovanni Simeoni), (12 липня 1816, Паліано, Папська область - 14 грудень 1892 Рим, Італійське королівство). Італійський куріальний кардинал. Державний секретар Ватикану (1876-1878). Католицька енциклопедія. EdwART. 2011.

Читати Далі
Сільвестріні, Акілле - це ... Що таке Сільвестріні, Акілле?

Сільвестріні, Акілле

Його Високопреосвященство кардинал Акілле Сільвестріні (італ. Achille Silvestrini), (нар. 25 жовтня 1923 бризігелла, Італія). Італійський куріальний кардинал і ватиканський дипломат. Титулярний архиєпископ Новалічіани з 4 травня 1979. Секретар Ради загальних справ Римської Курії з 4 травня 1979 по 28 червня 1988.

Читати Далі
Акулов Ігор - це ... Що таке Акулов Ігор?

Акулов Ігор

Олександрович (монаш. Ім'я Епіфаній) - ієромонах, священик визант. обряду; рід. 13. 04. 1897 с. Ново-Никитское Корчевського у. Товариський губ. , Розум. 27. 08. 1937 Ленінград. А. закінчив реальне училище і православний богослов. курси. У 1920 після демобілізації з Червоної Армії прийняв монаш. постриг в Олександро-Невській лаврі (Петроград) і навчався в Петроградському богословському інституті (1921-22).

Читати Далі
Акциденція - це ... Що таке Акциденція?

Акциденція

(Від лат. accidere - опинятися, траплятися) - філософ. категорія, введена вперше Аристотелем для характеристики способу прояви субстанції речі: субстанція не дана в досвіді безпосередньо, тоді як А. наблюдаема; субстанція не змінюється при взаємодіях даної речі з іншими речами, тоді як А. мінливі. Схоласти, виділяючи з 10 аристотелевских категорій субстанцію, відносили інші 9 до А.

Читати Далі