Католицька енциклопедія

Сліпий, Йосип - це ... Що таке Сліпий, Йосип?

Сліпий, Йосип

Його Високопреосвященство кардинал Йосип Сліпий (укр. Йосип Сліпий, 17 лютого 1892 р с. Заздрість, Тернопільщина - 7 вересня 1984 р Рим) - верховний архієпископ Львівський, митрополит галицький, предстоятель Української греко-католицької церкви в 1944-1984 роках. ПреподавательСемінарійное освіту здобув у Львові.

Читати Далі
Список французьких пап - це ... Що таке Список французьких пап?

Список французьких пап

Шістнадцять римських пап були французького походження, вони всі в другій половині Середньовіччя. Сім авіньйонських пап були виключно французами (номера з 10 по 16 нижче в списку). Французи - другі після італійців, за кількістю римських пап на Святому Престолі. 1. Сильвестр iI, 999-1003, (Герберт д'Оріллак).

Читати Далі
Список кардиналів старше 80 років на конклаві 2005 року - це ... Що таке Список кардиналів старше 80 років на конклаві 2005 роки?

Список кардиналів старше 80 років на конклаві 2005 року

Список кардиналів Римсько-католицької Церкви, старше 80 років на момент смерті папи римського Іоанна Павла iI 2 квітня 2005 року Також, вони не мали права брати участь в Папському конклаві, який розпочався 18 квітня 2005 щоб обрати наступника Івана Павла II. Цей список складений в алфавітному порядку в межах географічних областей.

Читати Далі
Станці Рафаеля - це ... Що таке Станці Рафаеля?

Станці Рафаеля

Станці Рафаеля в палацовому комплексі Ватикану (stanze di Raffaello) - приміщення (станца - кімната) в папському палаці Ватикану. Вони існували вже за папи Миколи V (1447-1455 рр.). Папа Юлій II обрав їх для своїх апартаментів, не бажаючи жити там, де все ще витала тінь ненависних Борджіа, тобто в апартаментах Олександра VI.

Читати Далі
Станца дель Інчендіо ді Борго - це ... Що таке Станца дель Інчендіо ді Борго?

Станца дель Інчендіо ді Борго

Станца дель Інчендіо ді Борго (stanza del'Incendio di Borgo) - остання з станц , розписаних Рафаелем (1514-1517 рр.). Теми розписів взяті з історії папства, а саме - епізоди, пов'язані зі Львом III і Львом IV, що дозволяло прославити який перебував тоді на папському престолі Льва Х. Краща фреска цієї станці, на ім'я якої вона і названа, - "Пожежа в Борго".

Читати Далі
Список кардиналів старше 80 років на конклаву 1978 року - це ... Що таке Список кардиналів старше 80 років на конклаву 1978 роки?

Список кардиналів старше 80 років на конклаву 1978 року

Список кардиналів Римсько-католицької Церкви, старше 80 років на момент смерті папи римського Павла vI 6 серпня 1978. Також, вони не мали права брати участь в Папському конклаві, який розпочався 25 серпня 1978 щоб обрати наступника Павла VI, згідно motu proprio Ingravescentem aetatem від 21 листопада 1970 і Апостольська конституції Romano Pontifici Eligendo від 1 жовтня 1975.

Читати Далі
Станца д'Елідоро - це ... Що таке Станца д'Елідоро?

Станца д'Елідоро

Станція д'Еліодоро (stanza d'Eliodoro) Рафаель розписав в 1511-1514 рр. Тематика її розписів - чудове заступництво, який чиниться Богом церкви. Фреска "Вигнання Еліодора", по якій станца отримала свою назву, розповідає про те, як небесний вершник виганяє сирійського воєначальника Еліодора з Єрусалимського храму, який він хотів розграбувати.

Читати Далі
Старокатолицизм - це ... Що таке Старокатолицизм?

Старокатолицизм

Група національних Церков, що виникли в 1870-і роки внаслідок неприйняття частиною духовенства Римо-католицької Церкви рішень Першого Ватиканського собору: догмату про непогрішимість папи Римського і догмату про непорочне зачаття Пресвятої Богородиці. Старокатолики відкидають також филиокве - догмат про сходження Святого Духа не тільки від Отця, але і від Сина.

Читати Далі
Стихар - це ... Що таке Стихар?

Стихар

Стихар, комжа - елемент літургійного облачення в католицизмі. Стихар - одягання з білої тканини, що доходить до середини стегна. Зовні нагадує Рочетта, але має, на відміну від неї, що розширюються рукава. Стихар коротше альби, довжина якої може доходити до підлоги. Може бути прикрашений мереживами. Стихар на богослужіннях носять нерукоположенние церковнослужителі (аколіти і читці); а також миряни-міністранти.

Читати Далі
Стигмати - це ... Що таке Стигмати?

Стигмати

(Грец. Στίγματος, "знаки, позначки, виразки, рани") - хворобливі рани, що кровоточать, що відкриваються на тілі деяких глибоко релігійних людей і відповідні ранам розіпнутого Христа. Вперше стигмати з'явилися у святого Франциска Ассизького в 1224 р У деяких стигматиків рани кровоточать постійно, у інших - періодично, найчастіше в стані трансу, коли перед ними виникають бачення розп'ятого Христа, або під час певних християнських свят.

Читати Далі
Столу - це ... Що таке Столу?

Столу

(Одягання) Столу - елемент літургійного облачення католицького (і лютеранського) клірика. Шовкова стрічка 5-10 см в ширину і близько 2 метрів в довжину з нашитими на кінцях і в середині хрестами. Носиться поверх альби, під далматика або казула. Колір варіюється в залежності від часу церковного року. Єпископ і священик одягає столу на шию таким чином, щоб кінці її спускалися до колін на одному рівні.

Читати Далі
Стефан Ленгтон - це ... Що таке Стефан Ленгтон?

Стефан Ленгтон

(Англ. Stephen Langton) - англ. богослов і політичний діяч, рід. в кінці XII століття; отримав прекрасну освіту. У 1206 Лангтон був зроблений кардиналом, завдяки папи Інокентія III, його співучневі і одному. У наступному році папа Інокентій III змусив ченців обрати Ленгтон на Кентерберійськую кафедру, всупереч бажанню короля Іоанна.

Читати Далі
Станція делла Сеньятура - це ... Що таке Станція делла Сеньятура?

Станція делла Сеньятура

Станція делла Сеньятура (stanza della Segnatura) була папським робочим кабінетом, і тут же підписувалися папські укази. Це перша з станц, розписаних Рафаелем (1508-1511 рр.). Тема розпису - духовна діяльність людини. Фрески представляють чотири її області: "Афінська школа" - філософію, "Диспут" - богослов'я, "Парнас" - поезію, а "Мудрість, помірність і сила" - правосуддя.

Читати Далі
Суарес Рівера, Адольфо Антоніо - це ... Що таке Суарес Рівера, Адольфо Антоніо?

Суарес Рівера, Адольфо Антоніо

Його Високопреосвященство кардинал Адольфо Антоніо Суарес Рівера (ісп. Adolfo Antonio Suárez Rivera), (9 січня 1927 Сан Крістобаль де Лас Касас, Мексика - 24 березня 2008, Монтеррей ). Мексиканський кардинал. Єпископ тепік з 14 травня 1971 по 8 травня 1980. Єпископ Тлалнепантла з 8 травня 1980 по 8 листопада 1983.

Читати Далі
Страта Флорида - це ... Що таке Страта Флорида?

Страта Флорида

Страта Флорида (лат. Strata Florida, Валлі. Ystrad Fflur) - раніше існуючий цистерціанський монастир біля села Понтрідвендігайд, недалеко від міста Трегарон в графстві Кередігіон, Уельс. Зараз монастир в основному лежить в руїнах. Руїни головною церкви охороняються Cadw (агентством по збереженню культурної спадщини Уельсу).

Читати Далі
Субчінкторіум - це ... Що таке Субчінкторіум?

Субчінкторіум

(Лат. Subcinctorium) - елемент літургійного облачення папи римського, використовується під час урочистої меси. За зовнішнім виглядом нагадує манипул, але носиться нема на руці, а на поясі, кріпиться до вервие альби. На одному кінці вишіваестя Агнець, на іншому кінці - хрест. Відповідає православної палиці.

Читати Далі
Сукіа Гойкоечеа, Анхель - це ... Що таке Сукіа Гойкоечеа, Анхель?

Сукіа Гойкоечеа, Анхель

Його Високопреосвященство кардинал Анхель Сукіа Гойкоечеа (ісп. Angel Suquía Goicoechea), (2 жовтня 1916 Сальдібія, Іспанія - 13 липня 2006, Сан Себастьян, Іспанія ). Іспанська кардинал. Єпископ Альмерії з 17 травня 1966 по 28 листопада 1969. Єпископ Малаги з 28 листопада 1969 по 13 квітня 1973. Архієпископ Сантьяго-де-Компостела з 13 квітня 1973 по 12 квітня 1983.

Читати Далі
Страшний суд - це ... Що таке Страшний суд?

Страшний суд

Страшний суд, Судний день - в есхатологічних релігіях і віруваннях - останній суд, який чинять над людьми з метою виявлення праведників і грішників, і визначення нагороди першим і покарання останнім. Уявлення про Страшний суд в християнстві християнстві догмат про загальну воскресіння, Судний день, і заплата є одним з основоположних.

Читати Далі
Субдіакон - це ... Що таке Субдіакон?

Субдіакон

В Католицькій церкві, один з санів церковнослужителя, скасований в другій половині xX століття при введенні сучасного римського обряду. У православ'ї субдіакону відповідає иподиакон. Субдіаконат був проміжну сходинку між так званими "нижніми чинами" (остіаріем, читцем, екзорцистом і аколітов) і, з іншого боку, вищими ступенями священства - дияконом, священиком і єпископом.

Читати Далі
Сутана - це ... Що таке Сутана?

Сутана

(Фр. Soutane, італ. Sottana - спідниця, ряса), верхня довгий одяг католицького духовенства, що носиться поза богослужіння. Колір сутани залежить від ієрархічного положення священнослужителя: у священика - чорного, у єпископа - фіолетового, у кардинала - пурпурного, у тата - білого кольору. Католицька енциклопедія.

Читати Далі